Zmarnowany mecz w Kielcach

Kadra Stępińskiego prowadziła ze Szkocją 2:0. W ostatnich dwunastu minutach straciła trzy gole i przegrała.

eliminacje Mistrzostw Świata 2019, 12.06.2018
Polska - Szkocja 2:3
Jaszek, Howad (s) - Little, Ross, Evans

Polska: Kiedrzynek - Guściora, Grad, Siwińska, Sikora (57 Matuschewski), Wiankowska, Daleszczyk (73 Matysik), Grabowska, Kamczyk (57 Tarczyńska), Jaszek, Winczo

Niespodzianka była blisko. Reprezentacja Polski w Kielcach niezwykle pechowo przegrała ze Szkocją 2:3 w eliminacjach przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Polki prowadziły od 6. do 78. minuty. Kiedy nasze rywalki w 78. minucie strzeliły gola kontaktowego poszły za ciosem i doprowadziły dwie minuty później do wyrównania. W 90. minucie nasze rywalki strzeliły zwycięskiego gola.

Stracone zwycięstwo może boleć jeszcze bardziej niż kwietniowa porażka ze Szkocją 0:3 kiedy to wszystkie trzy bramki straciliśmy w ostatnim kwadransie gry grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pauliny Dudek, która teraz musiała pauzować. Tam przegraliśmy. Tutaj daliśmy zabrać sobie zwycięstwo. W składzie Polek oprócz Dudek brakowało kontuzjowanej Pajor. W jej miejsce była autorka pierwszego gola Dżesika Jaszek.

Kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego w tych eliminacjach rozegra jeszcze dwa mecze. Z Białorusią (31 sierpnia na wyjeździe) oraz we wrześniu z liderkami naszej grupy Szwajcarkami. Przyjadą one na Podkarpacie. Nie mamy już szans na awans do Mundialu, który za rok odbędzie się we Francji.