Wiadomości

Jeszcze o Dariach

Byłe reprezentantki Polski, Daria Kasperska i Daria Antończyk zostały uhonorowane za grę w kadrze.


Przed meczem reprezentacji narodowych Polska - Szkocja (2:3), który został rozegrany w ostatni wtorek w Kielcach wyróżnione zostały Daria Kasperska i Daria Antończyk. Na płycie boiska byłe reprezentantki Polski z rąk Zbigniewa Bartnika - przewodniczącego komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN oraz Mirosława Malinowskiego - członka zarządu PZPN i prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej otrzymały pamiątkowe koszulki w ramach podziękowania za ich grę w reprezentacji narodowej.

W latach 2004-2010 defensywnie usposobiona Daria Kasperska rozegrała 39 meczów w seniorskiej reprezentacji. Jej pierwszym klubem był Naprzód Rydułtowy. Mająca dziś 35-lata piłkarka pochodzi z powiatu wodzisławskiego na Śląsku. Grała w klubach MTPN Rybnik, Czarni Sosnowiec, Gol Częstochowa, Unia Racibórz i Pogoń Women Szczecin. Miała także półroczny epizod we Włoszech. Największe sukcesy odniosła z nieistniejącą już Unią Racibórz. Od 2014 roku występuje w Rolniku Głogówek zarówno w I lidze, jak i w futsalowej Ekstralidze. Pamiątkową koszulkę ze swoim nazwiskiem i liczbą występów w reprezentacji odebrała w towarzystwie swoich dwóch synów.

Bramkarka Daria Antończyk w reprezentacji Polski występowała od 2008 do 2016 roku. Rozegrała w tym czasie 32 mecze. Najwięcej grała za kadencji poprzedniego selekcjonera Wojciecha Basiuka. Golkiperka pochodząca z Jastrzębia-Zdroju rok temu zakończyła piłkarską karierę. W jej czasie była związana tylko z trzema klubami. Jest wychowanką Unii Racibórz z którą odnosiła największe sukcesy. Później przez rok występowała w holenderskim Ajaxie Amsterdam oraz przez trzy ostatnie lata swojej gry była bramkarką AZS PWSZ Wałbrzych. Posiadam dyplom trenerski UEFA A. Obecnie trenuje młodzież w Rybniku.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie Radosław Piasecki