Bielawianka debiutuje w MP19

Zawodniczki Bielawianki Bielawa pierwszy raz wystąpią w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U19.


Od niedzieli do piątku w Szczecinie rozgrywany będzie turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. O złoty medal w kategorii wiekowej U19 walczyć będzie osiem zespołów. Jednym z nich będzie Bielawianka Bielawa dla której będzie to absolutny debiut w turnieju finałowym mistrzostw tej kategorii wiekowej.

Zawodniczki z Dolnego Śląska do Szczecina jadą z... - Nadzieją na jak najlepszy medalowy wynik - mówi z uśmiechem Weronika Pryczek, kapitan Bielawianki. - Awans do ósemki najlepszych drużyn w Polsce jest dla wyróżnieniem. Tym bardziej że jest to najstarsza juniorska kategoria wiekowa, przez co większość zawodniczek grających w mistrzostwach gra już także w rozgrywkach ligowych, szczególnie w Ekstralidze, a my dopiero mamy za sobą pierwszy sezon w II lidze - zauważa Weronika i dodaje: pragnę doprowadzić nasz zespół na jak najwyższe miejsce.

Bielawianka trafiła do grupy z AZS PSW Biała Podlaska, UKS SMS Łódź i Sztormem AWFiS Gdańsk. - Na co dzień gramy w II lidze. Nasi grupowi rywale na mistrzostwach to juniorskie zespoły klubów Ekstraligi i I ligi kobiet. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie ciężko wyjść z grupy. Nie jedziemy jednak do Szczecina na wycieczkę. Mamy określony cel, to medal. Ciężko pracowałyśmy żeby znaleźć się tu gdzie jesteśmy i liczę, że pokażemy to w tym turnieju - mówi bez ogródek kapitan debiutanckiego zespołu.

Awans do turnieju finałowego piłkarki z powiatu dzierżoniowskiego wywalczyły wygrywając dwa turnieje eliminacyjne. Najpierw w I rundzie eliminacji zremisowały z AZS Wrocław (1:1) i pokonały Ślęzę Wrocław (6:0), a w ostatecznej rundzie eliminacji wygrały ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (2:0) oraz Olimpią Szczecin (1:0). Na swoje debiutanckie finały MP U19 pojedzie najsilniejszym składem. Zagrają m.in. bielawskie reprezentantki Polski U17 - Oliwia Silny oraz bramkarka Marta Kaźmierczak.

Dla zawodniczek Bielawy nie będzie to pierwszy mistrzowski turniej. Niemalże takim samym składem pół roku temu grały w mistrzostwach futsalu U18, a dwa lata temu uczestniczyły w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U16. - Jeszcze wcześniej część naszych zawodniczek grała w finałach mistrzostw U13 więc awans naszego klubu finału do kategorii U19 nie jest przypadkiem. Będziemy starały się to udowodnić - podkreśla kapitan Weronika Pryczek.