SMS Łódź. Starsze nie mogą być słabsze od młodszych

Ambitne zadanie mają do wykonania zawodniczki UKS SMS Łódź grające w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U19 w Szczecinie. Podopieczne trener Marzeny Salamon będę musiały zdobyć medal, a najlepiej aby był on złotego koloru. Dlaczego będą musiały? Aby nie być gorsze od swoich młodszych koleżanek. Juniorki Młodsze łódzkiego klubu zdobyły w tym sezonie już złoty medal U16, natomiast młodziczki zdobyły wicemistrzostwo kraju U13. Jeśli UKS SMS Łódź w kategorii wiekowej U19 wywalczy medal to zakończy ten sezon z dumną statystyką - posiadania medali w kategoriach U13, U16 i U19 co będzie jednocześnie oznaczało, że jest najlepiej rozwiniętym klubem młodzieżowym w Polsce.

Zdobycie medalu w Mistrzostwach Polski U19 nie powinno być dla SMS kłopotem. W zespole juniorek starszych grają bowiem zawodniczki, które mają miejsce w podstawowym składzie SMSu grającego w Ekstralidze kobiet, a także w reprezentacji Polski U19. W szczecińskim turnieju pierwsze skrzypce zapewne będą grać Nikola Karczewska, Kasandra Parczewska, Maja Osińska, Paulina Filipczak, Daria Kurzawa czy choćby Magdalena Dragunowicz.