We władzach AZS

Osoby związane z piłką nożną kobiet weszły w skład nowego zarządu Akademickiego Związku Sportowego.

W czerwcu w Warszawie odbył się Zjazd Akademickiego Związku Sportowego, który miał charakter wyborczy. Wybrano na nim nowe władze krajowego AZS na kadencje 2018-2020. Do składu zarządu - kolejny bądź pierwszy raz - zostały wybrane osoby powiązane ze środowiskiem piłki nożnej kobiet.

Wiceprezesem AZS ds. międzynarodowych nadal będzie Marian Dymalski, prezes AZS Wrocław, klubu sportowego którego piłkarki występują w Ekstralidze kobiet. Tekę wiceprezesa do spraw organizacyjny objął natomiast Adam Roczek, także powiązany z AZS Wrocław.

Funkcję członka zarządu głównego AZS zachowała Anna Tymińska-Bella, była piłkarka i reprezentantka Polski w kategoriach młodzieżowych. Jest prezesem SMS Junior Wrocław gdzie uczą się piłkarki AZS Wrocław, a także wiceprzewodniczącą Społecznej Rady Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Swojego przedstawiciela w centralnych strukturach ma także AZS UJ Kraków. Konrad Wełpa, kierownik Biura Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego odpowiada za Jagiellońskie zespoły kobiet występujące jednocześnie w Ekstralidze na trawie oraz w Ekstralidze futsalu. Pozostając w krakowskich tematach to Daniel Bukalski z zarządu AZS jest trenerem futsalistek Uniwersytetu Ekonomicznego grających na AMP'ach i w I lidze futsalu.

Do zarządu krajowego związku pierwszy raz wybrany został natomiast Marek Lemański z Zielonej Góry. Był on założycielem i trenerem zespołu AZS Zielona Góra, grającego przed laty w II lidze kobiet. Pracował jako II trener i psycholog w seniorskiej reprezentacji Polski kobiet.

Oprócz Lemańskiego drugim debiutantem we władzach AZS jest Tomasz Aftański. Dekadę temu był selekcjonerem męskiej reprezentacji futsalu. Teraz jest trenerem akademickiego zespołu futsalu kobiet na Uniwersytecie Gdańskim. Jego drużyna gra w futsalowej Ekstralidze kobiet.

Prezesem związku został prof. dr hab. Alojzy Nowak. Związek ma 6 wiceprezesów, 25 członków zarządu oraz sekretarza generalnego, który również wchodzi w skład zarządu AZS.