Julia z Wrocławia do Konina

Zawodniczką Medyka Konin została Julia Maskiewicz, która ostatnio grała w zespole AZS Wrocław.


Dolny Śląsk opuszcza Julia Maskiewicz. Dotychczas siedemnastoletnia piłkarka była związana tylko z dolnośląskimi klubami. Przez ostatnie półtora roku występowała w AZS Wrocław na szczeblu Ekstraligi. Teraz czeka ją nieco dalsza, choć jak na Ekstraligowe warunki wcale nie taka daleka przeprowadza. Od nowego sezonu siedemnastoletnia piłkarka będzie grała w Wielkopolsce.

Jej nowym klubem będzie Medyk Konin. - Po ciężkim sezonie w AZS Wrocław zdecydowałam, że potrzebuję zmiany i chcę spróbować czegoś nowego. Pojawiły się propozycje z różnych klubów jednak Medyk jako jedyny mnie przekonał - przyznaje Julia Maskiewicz. - Myślę, że podjęłam słuszną decyzję i już nie mogę się doczekać pierwszego meczu w nowym sezonie - dodaje z uśmiechem. Nowy sezon ruszy 4 sierpnia.

Czym były mistrz Polski, a obecnie brązowy medalista Ekstraligi przyciągnął do siebie piłkarkę z Wrocławia? - Medyk to klub z ugruntowaną pozycją, który od lat zawsze jest w czołówce polskiej piłki kobiecej. Zarówno pod względem Ekstraligi jak i w rozgrywkach juniorek U19. Jest również w jego szeregach dużo zawodniczek doświadczonych, od których mogę chłonąć wiedzę - zauważa nowa Medyczka.

W Koninie jej klubową koleżanką będzie między innymi Anna Gawrońska, która w czasach kiedy była selekcjonerem reprezentacji Polski U15 powoływała Maskiewicz do kadry narodowej. - Otrzymywałam powołania i grałam w reprezentacji U15 i U17. Oczywiście zaszczytem byłoby móc teraz znaleźć się w gronie piłkarek powoływanych do reprezentacji U19. Gra w Medyku może mi tylko w tym pomóc - mówi z nadzieją.

Julia Maskiewicz pochodzi z Lądka Zdroju na Dolnym Śląsku. Jej pierwszym klubem był Trojan Lądek Zdrój gdzie kopała piłkę razem z chłopakami. Później także z chłopakami grała także w Nysie Kłodzko, natomiast jej pierwszym żeńskim klubem była Miedź Legnica z której na początku 2017 roku przeniosła się do AZS Wrocław. W ostatnim sezonie zagrała we wszystkich 27-meczach Ekstraligi.