SMS mistrzem U19 (foto)

Mistrzem Polski Juniorek został UKS SMS Łódź. Medale też dla Medyka Konin i Olimpii Szczecin. Ceremonia zakończenia.


W dniach 24-29 czerwca rozegrane zostały finały klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U-19. Rywalizację która toczyła się w Szczecinie wygrał UKS SMS Łódź. Dla klubu z Łodzi jest to pierwszy złoty medal wywalczony w tej kategorii wiekowej (mistrzostwa odbywają się od 2000 roku).

SMS w finale wygrał po serii rzutów karnych z broniącym złota z zeszłego roku Medykiem Konin. W meczu o 3. miejsce Olimpia Szczecin  pokonała Sztorm Gdańsk 2:0. Mecze o kolejne miejsca, czyli 5 i 7 tak samo, jak w latach ubiegłych nie były rozgrywane i dla pozostałej trójki turniej zakończył się dwa dni przed finałem.

W szczecińskich mistrzostwach udział brało 7 zamiast 8 zespołów. Stomil Olsztyn dla którego miał to być debiut w mistrzostwach wycofał się w ostatniej chwili. Spowodowało to sytuacja, że w jeden grupie były cztery zespoły a w drugiej tylko trzy, wobec czego liczba grupowych meczów była nierówna.

Łódź jest dopiero piątym klubem, który zdobył złoto U19. Wcześniej triumfował tylko Medyk (12 razy), AZS Wrocław (x3), Czarni Sosnowiec (x1) i Dargfil Tomaszów Mazowiecki (x1). We wszystkich XIX dotychczasowych edycjach jedynym uczestnikiem każdego turnieju finałowego był koniński Medyk.

Najlepszą zawodniczką MP U19 została wybrana Anna Zając z Medyka Konin. Najwięcej bramek w turnieju strzeliła Nikola Karczewska z UKS SMS Łódź, a Joanna Pastusiak z Olimpii Szczecin uznana została najlepszą bramkarką.

końcowa klasyfikacja
1. UKS SMS Łódź (Ekstraliga)
2. Medyk Konin (Ekstraliga)
3. Olimpia Szczecin (Ekstraliga)
4. Sztorm AWFiS Gdańsk (I liga)
5. Bielawianka Bielawa (II liga)
6. Respekt Myślenice (II liga)
7. AZS PSW Biała Podlaska (Ekstraliga)
*przynależność pierwszego zespołu do ligi w sezonie 2017/18


Galeria