Najskuteczniejsza Karczi

Pojechała na turniej U19 jako najlepsza napastniczka Ekstraligi i nie zawiodła. Karczewska nastrzelała dużo bramek.


Przed turniejem finałowym Mistrzostw Polski U19 w odniesieniu do drużyny UKS SMS Łódź było można przyjąć dwa założenia. Jedno z nich zakładało, że Łódź zajmie miejsce na podium. Indywidualnie było można się spodziewać, że napastniczka SMSu, Nikola Karczewska otrzyma nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki mistrzostw bądź królowej strzelczyń. Były to typy uzasadnione i jak się później okazało bardzo trafione.


Podczas mistrzostw rozgrywanych w Szczecinie piłkarki z Łodzi zdobyły złote medale juniorek U19. - Bardzo cieszyłyśmy się z tego zwycięstwa - opowiada Nikola. W meczu finałowym z broniącym mistrzostwa zdobytego rok temu Medykiem Konin padł remis 1:1 w regulaminowym czasie gry. - Doszło do serii rzutów karnych, a jak wiadomo, jest to taki element piłki nożnej w którym niekoniecznie zawsze wygrywa lepszy. Na szczęście udało się nam - mówi z uśmiechem piłkarka, która jako ostatnia strzelała karnego i to po jej strzale łodzianki mogły świętować zwycięstwo.

Oprócz złotego medalu Karczewska została nagrodzona statuetką dla królowej strzelczyń mistrzostw. - Zawsze miło jest dostać wyróżnienie indywidualnie. Czy się cieszę? Pewnie, że się cieszę z ilości strzelonych bramek, choć szkoda, że nie udało mi się zdobyć gola w finale. Wówczas pewnie byłoby trochę mniej nerwów ale z drugiej strony byłoby też pewnie ciut mniej radości po końcowym gwizdku, bo rzuty karne co kolejny strzał powodowały, że zwycięstwo raz się oddalało, a raz przybliżało - mówi ze szczerością o emocjach.

Napastniczka SMS w mistrzostwach juniorek strzelając siedem bramek na dobrą sprawę wykonała tylko swoje zadanie. Ze strzelania bramek przez cały ostatni sezon wywiązywała się zresztą bardzo dobrze. W Ekstralidze zdobyła 15 goli i zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji strzelczyń całej ligi. Dzięki temu na mistrzostwa do Szczecina jechała jako faworytka do jednej z nagród indywidualnych. - Najważniejszy był końcowy wynik turnieju. Mamy złoto i z wielką radością ja sama oraz inne zawodniczki z rocznika 1999 kończymy swój juniorski etap piłkarskiego życia - podkreśla.

Nikola Karczewska pochodzi z Mazowsza. Jest wychowanką podwarszawskiej Zabkovii Ząbki. Latem 2015 roku trafiła do UKS SMS Łódź, najlepszego kobiecego klubu w województwie łódzkim. Na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce rozegrała jak dotychczas 41 spotkań w których strzeliła 17 bramek. Przez ostatni rok była podstawową piłkarką reprezentacji Polski U19. W nowym sezonie Ekstraligi w dalszym ciągu będzie reprezentowała barwy UKS SMS Łódź.