Przeprowadzka Olszewskiej

Pierwszy raz z Wrocławia wyjeżdża Asia Olszewska. - Przyszedł czas na podróże za piłką - mówi nowa piłkarka Katowic.

Będzie to dla niej pierwsza w życiu przeprowadzka. Rodowita wrocławianka Joanna Olszewska po sześciu lat spędzonych w AZS Wrocław zmienia otoczenie. Tegoroczna maturzysta, która zakończyła etap gry w młodzieżowych reprezentacjach Polski teraz przeprowadza się do Katowic. Od nowego sezonu będzie grała w GKS Katowice, beniaminku Ekstraligi kobiet.

Obrończyni zdecydowała się przyjąć propozycję GKS Katowice, który po awansie do elity stał się niezwykle aktywnym klubem na rynku transferowym. - Ukończyłam liceum, napisałam maturę. Jest to najlepszy czas na zmiany. To czas, w którym można rozpocząć układanie swojego pełnoletniego życia - dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat zmiany barw klubowych.

- W GKS Katowice trener Witold Zając tworzy zespół, który ma mieć wysokie ambicje. Przejście do GKS traktuję jako kolejną swoją przygodę piłkarską i lekcję futbolu - przyznaje Asia Olszewska. Z Wrocławia do Katowic oprócz niej przeniosła się także środkowa pomocniczka Joanna Wróblewska.

19-letnia Joanna Olszewska pochodzi z Wrocławia. Jest wychowanką Śląska Wrocław gdzie początkowo grała razem z chłopakami. W 2012 roku przeniosła się do żeńskiego AZS Wrocław. Trzy lata temu zadebiutowała w Ekstralidze. Rozegrała w niej już 69 spotkań. W ostatnim sezonie była podstawową piłkarką wrocławskiego AZS oraz reprezentacji Polski U19.