Młodzieżowa potęga Łodzi

UKS SMS Łódź zdominował młodzieżowe rozgrywki. Zdobył złoto klubowych mistrzostw Polski U16 i U19. Srebro U13.


To był najlepszy sezon w historii UKS SMS Łódź. Zespół grający w Ekstralidze kobiet zajął 5. miejsce, a gdy do tego wyniku dodamy wszystkie zebrane medale młodzieżowych mistrzostw Polski to stworzy nam się obraz najbardziej profesjonalnego klubu w Polsce bazującego na młodzieży. Łódź na to miano pracowała przez kilka lat. W ten sposób stworzyła się nowa karta w historii naszego piłkarstwa kobiecego.

Juniorki młodsze SMS trzeci raz z rzędu zdobyły mistrzostwo Polski U16. Co ciekawe trzeci raz z rzędu wygrały w meczu finałowym z Medykiem Konin. To właśnie klub z Wielkopolski piłkarki z Łodzi zastępują od teraz na miejscu TOP1 w hierarchii najlepszych klubów szkolących młodzież.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi zdobyła w tym roku swoje pierwsze złoto kategorii wiekowej U19. Tutaj w meczu finałowym, po rzutach karnych wygrała znów z Medykiem Konin, obrońcą trofeum sprzed roku. Był to pierwszy złoty medal SMSu w juniorkach starszych.

Z kolei w najmłodszej kategorii wiekowej klubowych mistrzostw Polski zawodniczki z centralnej Polski zdobyły srebrny medal U13. W meczu finałowym przegrały po karnych z AZS PSW Biała Podlaska. Turniej finałowy U13 odbył się zresztą w Łodzi na obiektach SMS.

Podsumowując, PZPN organizuje dla klubów całoroczne młodzieżowe rozgrywki w trzech kategoriach wiekowych U13, U16 i U19. W każdych młodzieżowych mistrzostwach UKS SMS Łódź doszedł do meczu finałowego zdobywając dwa złota i jedno srebro. Złoto SMS wywalczył także w kategorii U12 w ramach rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski.

U13
1. AZS PSW Biała Podlaska
2. UKS SMS Łódź
3. UKS Trójka Staszkówka Jelna
4. UKS Ząbkovia Ząbki

U16
1. UKS SMS Łódź
2. Medyk Konin
*3. UKS Orzeł 2010 Wałcz
*3. TS ROW Rybnik

U19
1. UKS SMS Łódź
2. Medyk Konin
3. Olimpia Szczecin
4. Sztorm AWFiS Gdańsk

Trenerem zespołu młodziczek jest Sebastian Papis, juniorki młodsze prowadzi Adrian Sokołowski, zaś juniorki starsze Marzena Salamon. Trenerzy z Łodzi dostarczają zawodniczki do wszystkich czterech reprezentacji Polski: U15, U17, U19 i kadry A.