Konopka kończy z medalem

Karolina Konopka schodzi z boiska. W ostatnim meczu zdobyła medal MP U19. Jak zaczęła grać i co dała jej piłka?


Ostatni dzień swojej gry w piłkę nożną zakończyła najlepiej jak tylko mogła. Karolina Konopka razem z Olimpią Szczecin w końcówce czerwca zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U19. Dla dziewiętnastoletniej piłkarki był to nie tylko ostatni mecz kończący wiek juniorski, ale także ostatni mecz w Olimpii Szczecin i najprawdopodobniej ostatni oficjalny mecz w jej przygodzie z piłką nożna. - Dalej już nie będę grała - mówi Karolina Konopka. - Kto wie, może za jakiś czas coś mi się odmieni i jeszcze jak będzie taka możliwość to wrócę amatorsko na boisko, ale na dzisiejszy dzień podjęłam decyzję, że rezygnuję z dalszej gry w piłkę nożna - opowiada medalistka ostatnich mistrzostw juniorek starszych. Konopka zawsze grała jako defensywnie usposobiona piłkarka.

Przygoda Karoliny z piłką nożną rozpoczęła się dość nietypowo. - Pamiętam jak na pierwszy trening nie poszłam po to, aby trenować, ale żeby wesprzeć moją przyjaciółkę Kornelię Grosicką, która zaczynała wtedy grać. Tak mi się spodobało, że na następny trening poszłyśmy już razem trenować - wspomina swoje początki. Jej pierwszym klubem była Juvenia Stargard, która później przekształciła się w Błękitnych Stargard. - Na początku piłkę traktowałam jako zabawę. Jeździliśmy na różne turnieje. Z czasem zaczęłam grać w lidze, dostawałam powołana na kadrę wojewódzką U-13, jak i później na U-16. Wtedy zaczęła się "poważna piłka", granie o coś. Hobby zamieniło się w pasję. Granie w I i II lidze wiele mnie nauczyło. Poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi - opowiada.

W Stargardzie grała przez sześć lat. Rok temu po tym, jak Błękitni wycofali się z I ligi zrobiła sobie na parę miesięcy przerwę od piłki. Wiosną dołączyła do klubu Olimpia Szczecin gdzie grała w rezerwach na poziomie międzywojewódzkiej II ligi oraz w rozgrywkach juniorek U19. - Bardzo dobrze wspominam ten krótki czas, nasze wspólne treningi, mecze, naszą walkę w mistrzostwach. Zakończenie mojej przygody z piłką również było bardzo miłe. Tygodniowy turniej w Szczecinie, czas spędzony z dziewczynami i wygrana w ostatnim meczu o mój pierwszy medal w zawodach o randze mistrzostw kraju. Myślę, że lepszego zakończenia nie mogłam sobie wymarzyć - mówi z uśmiechem tegoroczna medalistka i maturzystka.

- Piłka nożna zapewniła mi mnóstwo wspaniałych wspomnień, które będę pamiętać do końca życia. Chciałbym podziękować wszystkim trenerom z którymi miałam styczność, koleżankom z którymi miałam zaszczyt grać i życzę wszystkim piłkarkom oraz trenerom powodzenia i samych sukcesów w ich dalszej pracy na boisku - kończy schodząca z boiska Karolina Konopka.