Studencki bilet do Ameryki

Mająca już za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Polski, Oliwia Woś wyjeżdża uczyć się i grać w USA.

Urodziła się na Opolszczyźnie, ale wychowała w Niemczech. Tam też tylko grała. Teraz wyjeżdża z Europy. Reprezentantka Polski, Oliwia Woś związała się z amerykańskim Uniwersytetem Wake Forest w stanie Karolina Północna gdzie będzie nie tylko uczyć się ale również grać w piłkę nożną w drużynie akademickiej.

Dziewiętnastoletnia obrończyni w ostatnich latach była podstawową piłkarką reprezentacji Polski U17 i U19. Teraz skończył się jej wiek juniorski. W ubiegłym roku miała okazję zadebiutować nawet w seniorskiej reprezentacji Polski. Zawodniczka jak na swój wiek dysponowała bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, dzięki czemu odróżniała się od innych naszych reprezentantek.

Przez ostatnie dwa sezony Woś grała w niemieckiej 2.Bundeslidze gdzie również była podstawową zawodniczką swoich klubów. Ostatni sezon spędziła w klubie Arminia Bielefeld, wcześniejszy w Herforder SV, a jeszcze wcześniej występowała w młodzieżowych drużynach VfL Bochum. Teraz będzie rozwijać się w USA.

W Stanach Zjednoczonych od dwóch lat gra i uczy się bramkarka Kinga Szemik, a rok temu studencki bilet do Ameryki pobrała grająca wcześniej w Szwecji - Patrycja Jerzak.