Wiadomości

Turkiewicz i Zbyrad w Łodzi

Dotychczasowe kadrowiczki Polski U19, Anita Turkiewicz i Maria Zbyrad wspólnie przeszły z Wrocławia do UKS SMS Łódź.


Pięć piłkarek UKS SMS Łódź w poprzednim sezonie było powoływanych do reprezentacji Polski U19. Teraz łódzkie grono kadrowiczek najstarszej młodzieżowej kadry naszego kraju powiększyło się o kolejne dwie piłkarki. Piąty klub Ekstraligi zeszłego sezonu pozyskał dwie zawodniczki dotychczas grające w AZS Wrocław. Są to dziewiętnastoletnie pomocniczki Anita Turkiewicz oraz Maria Zbyrad.

Zarówno Anita Turkiewicz, jak i Maria Zbyrad w tym roku ukończyły klasę maturalną w SMS Junior Wrocław. Tym samym skończył się im wiek juniorski. - Postanowiłyśmy kontynuować swoją dalszą piłkarską drogę już poza Wrocławiem - wyjaśnia Maria. - Wiadomo, że matura u piłkarek, szczególnie tych grających na poziomie reprezentacji U19, często wiąże się że zmianami klubów. Wpisałyśmy się w ten nurt - dodaje z uśmiechem.

Nowe piłkarki łódzkiego SMS znają już dość dobrze część swojego nowego zespołu. - Zostałyśmy dobrze przyjęte przez drużynę - dopowiada z kolei Anita. Kasandra Parczewska, Maja Osińska, Nikola Karczewska, Magdalena Dragunowicz i Klaudia Jedlińska grały przecież z nimi w kadrze narodowej U19, a część z nich wcześniej też w U17. - Myślę, że mając takie koleżanki w pierwszych dniach nie zgubimy się ani na terenie kompleksu sportowego SMS, ani też w mieście - śmieje się Turkiewicz.

Anita Turkiewicz pochodzi z Dolnego Śląska. Jest wychowanką Piasta Żmigród z powiatu trzebnickiego. Piłkarką AZS Wrocław była od sezonu 2013/2014. Maria Zbyrad do Wrocławia trafiła latem 2015 roku z Sokoła Kolbuszowa. Obie mają doświadczenie w lidze. Anita na swoim koncie ma rozegrane już 92 mecze w Ekstralidze, a Maria na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce wystąpiła 52 razy.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie  - UKS SMS Łódź