Iza Tracz wraca do domu

Po trzech latach spędzonych w Koninie, roku w Radomiu teraz Izabela Tracz wraca do Krakowa. Będzie grała w UJ.


Jedną z nowych zawodniczek AZS UJ Kraków została w tym okienku transferowym Izabela Tracz. Defensywnie usposobiona piłkarka przechodzi do ósmego klubu Ekstraligi ze spadkowicza najwyższej ligi, Sportowej Czwórki Radom. Tym samym Tracz pomimo spadku jej dotychczasowego klubu pozostanie na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce.

Przejścia dwudziestoletniej piłkarki z Radomia do Krakowa nie można nazwać przeprowadzką. - To bardziej powrót - mówi z uśmiechem Iza. - Po czterech latach wracam do rodzinnego Krakowa - wyjaśnia. W 2014 roku Tracz przeszła z Wandy Kraków, której jest wychowanką do juniorskiego zespołu Medyka Konin. Rok temu po skończeniu liceum zakończyła się jej przygoda z Medykiem i rozpoczęła seniorska piłka, w której samemu trzeba już dbać o siebie.

W Radomiu obrończyni grała przez rok. - Mimo krótkiej przygody w Czwórce, zebrałam sporo cennego doświadczenia i wiele się tam nauczyłam za co bardzo dziękuję koleżankom, które zawsze mnie wspierały oraz wszystkim trenerom z którymi miałam przyjemność współpracować - opowiada Tracz. - Szkoda wyjeżdżać z Radomia, jednak przyszedł czas na nowe wyzwania, już w barwach UJ - dodaje.

Podczas swojej nieobecności w Krakowie zdobyła między innymi Mistrzostwo Polski U19 z Medykiem. Z kolei w ostatnim sezonie spędzonym w Radomiu była podstawową piłkarką Sportowej Czwórki. Zagrała w 26 z 27 meczów Ekstraligi zawsze rozpoczynając mecz w podstawowej "11". - Teraz będę musiała starać się i walczyć o miejsce w składzie Jagiellonek. Nie boję się, lecz cieszę się, że będę mogła nadal grać w Ekstralidze - podkreśla nowa obrończyni UJ.