Kto gra zawsze, a kto nigdy w OOM?

W marcu 2010 roku Komisja ds. Piłkarstwa Kobiecego wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Sportu i Turystyki aby dokonać zmiany w regulaminie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Strona związkowa zaproponowała aby od sezonu 2010/2011 rozgrywki OOM dotyczyły rywalizacji kadr wojewódzkich, a nie klubów tak jak to było dotychczas. Ministerstwo przystało na zmiany i w ten sposób od kilku lat mamy nowe rozgrywki, które historycznie pod swoją nazwą są kontynuacją klubowej OOM.

Po ośmiu rozegranych już finałach kadr wojewódzkich U16 w obecnej formulę turnieju, można zwrócić uwagę na listę uczestników wszystkich dotychczasowych turniejów finałowych począwszy od 2011 roku. Wynika z niej między innymi:
- tylko reprezentacja Wielkopolski i Małopolski brała udział w każdym turnieju finałowym
- ani razu awansu do OOM nie wywalczyły województwa zachodniopomorskie, świętokrzyskie i podlaskie
- tylko cztery zespoły wywalczyły złote medale: Wielkopolska, Dolny Śląsk, Łódź, Mazowsze
- najwięcej mistrzostw (3) ma na swoim koncie Wielkopolska (2011, 2012, 2017)
- Śląsk trzykrotnie w latach 2011-2013 grał w meczu finałowym, ale nigdy go nie wygrał. To największy pechowiec OOM
- był to czwarty z rzędu turniej finałowy bez udziału kadry Śląska, która w grupach makroregionalnych przegrywa w ostatnich latach rywalizację z województwem łódzkim i dolnośląskim
- największym multimedalistą jest Wielkopolska. Na osiem startów zdobyła 7 medali (3x złoty, 1x srebrny i 3x brązowy). Najsłabsze miejsce kadry opartej na Medyku Konin to 4. miejsce.