Białą zamieniła na Wałbrzych

Do składu AZS PWSZ Wałbrzych dołączyła Kuciewicz. - Chcę przyczynić się do miejsca na podium - mówi Wiktoria.


Weszła w grono piłkarek z rocznika 1999, które w tym roku ukończyły szkołę średnią i głównie z tego względu zdecydowały się zmienić klub. Wiktora Kuciewicz, dotychczasowa reprezentantka Polski U19 od teraz będzie grała w AZS PWSZ Wałbrzych. Tym samym dziewięcioletnia pomocniczka przenosi się na Dolny Śląsk z innego Ekstraligowego klubu - AZS PSW Biała Podlaska.

- Sądzę, że to dobry kierunek mojej najbliższej przyszłości - opowiada Wiktoria Kuciewicz, nowa piłkarka AZS PWSZ Wałbrzych - Z wałbrzyskim zespołem trenuję od początku okresu przygotowawczego wszystko więc przebiega w odpowiedniej kolejności od A do Z - dodaje futbolistka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Do Wałbrzycha przyszła ona z Białej Podlaskiej. - Tam też klubu działa w ścisłej współpracy z PSW Biała Podlaska, więc struktura organizacyjna klubu jest nieco podobna - zauważa Wiktoria. W Białej Podlaskiej grała dwa lata. Od początku była podstawową piłkarką. Rozegrała 50 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do Ekstraligi trafiła natomiast ze Sportowej Czwórki Radom, pochodzi zresztą z Radomia.

Z jakimi celami przychodzi do AZS PWSZ? - Na początek chciałabym oczywiście móc wypracować sobie miejsce w składzie, aby nadal móc regularnie grać w lidze, bo do tego jestem przyzwyczajona - mówi z uśmiechem. - Na koniec sezonu chciałabym móc powiedzieć, że przyczyniłam się do tego, że AZS PWSZ Wałbrzych znów znajdzie na się podium Ekstraligi - deklaruje już na poważnie Wiktoria Kucieiwicz.