Utrzymana była kapitan

Julia Brzozowska jest nową zawodniczką Olimpii Szczecin. W poprzednim sezonie grała jako kapitan Unifreeze Górzno.


Choć jej drużyna nie zdołała utrzymać się w Ekstralidze kobiet i po roku gry spadła do I ligi to ona jako kapitan zespołu utrzymała się w piłkarskiej elicie. 20-letnia Julia Brzozowska, dotychczasowa kapitan Unifreeze Górzno skorzystała z szansy i przeszła do klubu Olimpia Szczecin, dzięki czemu nadal będzie miała możliwość występów na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce.

- Pod koniec sezonu, kiedy było już wiadomo, że spadłyśmy z Ekstraligi pojawiło się zainteresowanie innych klubów naszymi zawodniczkami - przyznaje Julia Brzozowska. - W moim przypadku skontaktowała się ze mną trener Natalia Niewolna z Olimpii Szczecin. Opowiedziała jak wygląda sytuacja w szczecińskim klubie. Profesjonalnie nakreśliła cele i oczekiwania. Zdecydowałam, że przeniosę się do Szczecina - opowiada.

W swoim nowym zespole Brzozowska nadal będzie grała na pozycji środkowej obrończyni. Będzie to dla niej drugi sezon w Ekstralidze kobiet. - Jednym z głównych powodów zmiany klubu była możliwość pójścia na studia dziennie. Będę kontynuowała kierunek, który zaczęłam rok temu zaocznie, czyli wychowanie fizyczne - ujawnia jeden z faktów, który również miał wpływ na wybór właśnie stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Julia Brzozowska pochodzi z miejscowości Rypin. Jej piłkarska kariera rozpoczęła się w rodzinny mieście. - Grałam na orlikach w drużynach szkolnych albo z po prostu z chłopakami. Jednak większość czasu spędziłam na boiskach ze znajomymi, bo w Rypinie nie było żadnej kobiecej drużyny, która trenowałaby regularnie - wspomina. W Unifreeze Górzno występowała od początku 2014 roku.

Z jakim nastawieniem nowa Olimpijka przyszła do Szczecina? - Olimpia poprzedni sezon zakończyła na 6. miejscu w lidze. Grała w grupie mistrzowskiej. Naturalnym celem klubu będzie więc minimum obronienie pozycji wypracowanej w poprzednim sezonie. Ze swojej strony chciałbym mieć wpływ na to, aby nasz zespół tracił jak najmniej bramek - kończy z uśmiechem defensywnie usposobiona piłkarka.