Wiadomości

Sutkowska gra i strzela

Patrycja Sutkowska zadebiutowała w Ekstralidze i strzeliła już swojego pierwszego gola dla Polonii Poznań.


- Przeskok z drugiej ligi do Ekstraligi był dla mnie wyzwaniem - mówi już na samym wstępie Patrycja Sutkowska, która od paru tygodni jest nową piłkarką Polonii Poznań, beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej. Osiemnastoletnia pomocniczka w ostatni weekend rozegrała swój drugi mecz w piłkarskiej elicie i strzeliła swojego pierwszego gola na boiskach Ekstraligi. Wpisała się na listę strzelczyń podczas wyjazdowego meczu Polonii z Mitechem Żywiec, który niestety zakończył się porażką beniaminka 3:6.

Do klubu Polonia Poznań przyszła po półtorarocznym pobycie w GSS Grodzisk Wielkopolski z którym występowała na poziomie II ligi kobiet. Była podstawową zawodniczką. Strzeliła kilka bramek. - Po sezonie pojawiło się kilka propozycji przejścia do innych klubów. Najpierw skontaktowała się ze mną kapitan mojej nowej drużyny, a następnie trener. Po rozmowie z trenerem Michałem Waraczyńskim zgodziłam się na zmianę klubu. Cieszę, że miałam już możliwość gry w dwóch pierwszych meczach rozpoczynając je w podstawowym składzie - podkreśla Patrycja.

Patrycja Sutkowska pochodzi z Wielkopolski, a dokładniej to z okolic Opalenicy. Jej pierwszym klubem była UKS Skra Wielkopolska. Od czego rozpoczęło się jej poważnie granie w piłkę? - Myślę, że od powołania do kadry Wielkopolski U13 - wspomina. Później była nawet powoływana do reprezentacji Polski U15. - Kiedy skończyłam trzynaście lat przeszłam do Medyka Konin. Trenowałam, uczyłam się i mieszkałam w internacie. Tak przez dwa lata - opowiada. Później ze względu na zdrowie miała rok przerwy od piłki. Wiosną 2017 roku zaczęła grać w GSS Grodzisk Wielkopolski, a w okresie zimowym grała również w futsal w barwach Kotwicy Kórnik.

Polonia Poznań jako beniaminek w tym sezonie będzie walczyła o utrzymanie w Ekstralidze. Będzie to trudne zadanie. - Wiemy, że początki beniaminków są trudne. W Polonii znacząco zmienił się także skład co również ma póki co wpływ. Jesteśmy jednak przekonane, że z każdym meczem nasza postawa boiskowa i zgranie  będzie lepsze, a pewność siebie będzie o wiele wyższa i zaczniemy zdobywać cenne punkty - zapewnia nowa twarz w poznańskiej drużynie.

Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.lepszypoznan.pl