Najbliższe plany reprezentacji

Ze słabiutką Estonią na wyjeździe. I z równą nam Irlandią w Ostródzie zagra w październiku seniorska reprezentacja.


Po zakończonych na początku września eliminacjach do Mistrzostw Świata 2019 teraz reprezentacja Polski musi skupić się na przygotowaniach do Mistrzostw Europy 2021. Eliminacje do Euro rozpoczną się dopiero za rok, ale już za miesiąc kadra szczecińskiego selekcjonera Miłosza Stępińskiego rozegra pierwsze mecze towarzyskie w ramach przygotowań do europejskiego czempionatu. W październiku będą towarzyskie reprezentacyjne emocje. Z Estonią mają zagrać zawodniczki przymierzane do gry w reprezentacji i jej rezerwowe, a z Irlandią zmierzy się najsilniejszy skład reprezentujący polską piłkę.

Najbliższy mecz biało-czerwone rozegrają 4 października. Wówczas zagrają z Estonią na wyjeździe. Będzie to rewanż za październikowy mecz z ubiegłego roku, kiedy to Polki grające swoim nie najsilniejszym składem rozbiły Estonki w Ostródzie 6:0. Estonia w rankingu FIFA zajmuje obecnie 90. miejsce (Polska jest na 36. miejscu). Tydzień temu, kiedy Polska zremisowała 0:0 ze Szwajcarią to Estonia przegrała 0:2 z Łotwą. Po meczu z Polską nasze rywalki pojadą na sparing do Luksemburga.

O ile spotkanie z Estonią niezależnie od składu jaki desygnuje do gry selekcjoner Stępiński będzie dla Polek przysłowiowym spacerkiem to już mecz z Irlandią będzie poważnym sprawdzianem. Z Irlandią zagramy 9 października w Ostródzie, która ostatnio co rok gości reprezentację w okresie jesiennym. Irlandia to zespół z 31. miejsca w rankingu FIFA i choć od lat prezentuje poziom zbliżony do naszego to ostatni raz towarzysko graliśmy z nią dziesięć lat temu. Nasze rywalki tak samo, jak Polki zakończyły ostatnie eliminację Mundialu na 3. miejscu w grupie ale zdobyły więcej punktów niż Polki.