10 do 6 dla przestrzegania regulaminu PP

Regulamin rozgrywek o Puchar Polski w piłce nożnej kobiet ma 24 paragrafy. Jak w każdym dokumencie najważniejsze kwestie umieszczone są na początku regulaminu. Pierwszy paragraf mówi o tym w jakim czasie powinny odbywać się pucharowe rozgrywki. Czytamy tam między innymi, że "cykl rozgrywek na szczeblu Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej kończy się 30.09.2018". Oznacza to, że do tego terminu powinny rozegrane zostać wszystkie wojewódzkie finały. W rzeczywistości jest jednak inaczej.

Od lat w niektórych województwach ten termin nie jest dotrzymywany. W tym roku było 10:6 - w dziesięciu województwach zakończono rozgrywki do końca września, a w innych przesunięto je na początek października. Najpóźniej, bo 10 października rozegrany ma zostać finał na Mazowszu. Zgodnie z regulaminem do 17 października mają natomiast zakończyć się mecze 1/16 finału czyli starcia pomiędzy zdobywcami pucharów w poszczególnych okręgach.

Z kolei 1/8 finału w której do gry wejdzie osiem najlepszych zespołów Ekstraligi z poprzedniego sezonu zaplanowała została na dość późny termin - 28 listopada, a ćwierćfinały na inny zimowy termin - 16/17 lutego.

[ PUCHAR POLSKI ]