Puchar Bydgoszczy (foto)

Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego zdobył KKP Bydgoszcz po zwycięstwie nad Toruniem.

Na neutralnym stadionie w Chełmnie odbył się finał kujawsko-pomorskiego Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej. Naprzeciw stanęły KKP Bydgoszcz z I ligi oraz grająca w II lidze Gwiazda Kania Toruń. Faworytem meczu był bydgoski pierwszoligowy i szybko to udowodnił. Bramki KKP zdobyły Natalia Makowska, Agata Stępień, Jessie Vilkofsky i Ilona Raczkowska. Trafienie dla torunianek zanotowała natomiast Agnieszka Pencherkiewicz, która w przeszłości też grała w Bydgoszczy.

Na drodze do wojewódzkiego finału Gwiazda Toruń pokonała Spójnie Białe Błota (5:2) i Start Pruszcz (3:2). Bydgoszcz na wcześniejszym etapie rozprawiła się z FUKS Wielowicz (8:1) i Unifreeeze Górzno (4:0). Ubiegłoroczny zdobywca wojewódzkiego Pucharu - WAP Włocławek odpadł w pierwszym pucharowym meczu z Unifreeze Górzno (1:8). KKP Bydgoszcz teraz zagra na szczeblu międzywojewódzkim. W 1/16 krajowego Pucharu Polski zmierzy się ze Stomilankami Olsztyn, czyli swoim ligowym rywalem z I ligi.

Finaliści poza pucharami, medalami i piłkami meczowymi otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Zwycięzca otrzymał 3,5 tysiąca złotych, zaś przegrany 2 tysiące złotych. Nagrody, puchary i medale wręczał między innymi Prezes K-PZPN i Wiceprezes PZPN Eugeniusz Nowak czy choćby towarzyszący mu Jerzy Gawarkiewicz, przewodniczący Komisji Piłkarstwa Kobiecego K-PZPN.

Przed finałem odegrany został Mazurek Dąbrowskiego co było miłym akcentem zagrzewającym obie drużyny do gry.