Pięknie z Irlandią!

4:0 wygrała seniorska reprezentacja Polski z równorzędną z nami Irlandią. Dobry mecz Polek w Ostródzie.

mecz towarzyski, 09.10.2018
Polska - Irlandia 4:0
Chudzik, Grzywińśka, Kamczyk, Pajor

Polska: Kiedrzynek - Sikora, Mesjasz (83 Grec), Dudek, Wiankowska (46 Chudzik), Kamczyk (76 Rędzia), Grzywińska (76 Matysik), Balcerzak (67 Zdunek), Grabowska (58 Jaszek), Winczo, Pajor

Reprezentacja Polski "A" w towarzyskim wygrała w Ostródzie z Irlandią 4:0. To bardzo dobry wynik osiągnięty po dobrym meczu. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie najpierw wynik otworzyła Natalia Chudzik z rzutu karnego (za faul na Winczo), później fenomenalny strzał z dystansu oddawała Gabriela Grzywińska, a następnie Ewelina Kamczyk i Ewa Pajor wpisały się na listę strzelczyń.

To wysoki wynik. Irlandia w rankingu FIFA jest na 30. miejscu, a Polska na 35. pozycji. Wygraliśmy z rywalem z tej samej półki na której się znajdujemy. Bez wątpienia był to mecz towarzyskich z rodzaju tych, których powinno być jak najwięcej, a niestety jak dotychczas kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego dość rzadko zmierzyła się zespołami chociaż teoretycznie ciut lepszymi od nas.

Następne zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się za miesiąc. Wówczas zagramy towarzystwo z mocną Hiszpanią i słabą Bośnią i Hercegowiną. Na tym kadra zakończy rok. Pięć dni przed meczem z Ostródą odbył się jeszcze mecz towarzyski z Estonią na wyjeździe, który wygraliśmy 3:0 ale w tym starciu grały rezerwowe zawodniczki - przymierzane do gry w seniorskiej kadrze narodowej.