Setka Kasi Konat

Setny mecz w Ekstralidze rozegrała Katarzyna Konat. - Sentymentalna liczba - uśmiecha się zawodniczka z Łodzi.


Do grona zawodniczek, które mają na swoim koncie sto występów w Ekstralidze kobiet czyli na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce dołączyła w ostatniej ligowej kolejce Katarzyna Konat. Jubileuszowy występ 22-letniej zawodniczki przypadł na domowy mecz jej UKS SMS Łódź z aktualnym wicemistrzem Polski - Czarnymi Sosnowiec (0:1).

- Wiedziałam, że to będzie mój setny mecz w Ekstralidze. Aż tak się cieplej na sercu zrobiło kiedy wychodziłam na przedmeczową rozgrzewkę - mówi skromnie Kasia Konat z UKS SMS Łódź. Zanim defensywnie usposobiona piłkarka trafiła dwa lata temu do Łodzi grała także w dwóch innych Ekstraligowych zespołach, którymi były przez rok - AZS PWSZ Wałbrzych oraz Medyk Konin w którym stawiała swoje pierwsze piłkarskie kroki i weszła do profesjonalnego futbolu. - W Medyku grałam dziesięć lat - wylicza.

W Ekstralidze zadebiutowała wiosną 2012 roku jako piłkarka Medyka Konin. - Od tego czas liga zmieniła się na lepsze. Nie ma już jednej drużyny, które góruje na wszystkim, a reszta jest daleko w tyle. Teraz zdaje się, że mamy już w miarę wyrównaną ligę, szczególnie jeśli chodzi o zespoły z pierwszej piątki czy szóstki ligi - dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Pod względem liczby występów w elicie Konat w swoim zespole ustępuje tylko kapitance SMSu - Oli Zubczyk.

Setkę w Ekstralidze miała przekroczyć w poprzednim sezonie ale uniemożliwiły jej to kontuzje. - Gdyby nie kontuzje i urazy to pewnie tych meczów byłoby więcej. Myślę jednak, że i tak nie jest źle. Proszę trzymać kciuki abym ten sezon zakończyła ze stuprocentową frekwencją na boisku - życzy sobie defensorka SMS. Jak dotychczas jest na dobrej drodze aby osiągnąć swój cel.

Który mecz z tej setki utkwił Konat bardziej w pamięci? - Powiem trochę inaczej. Jeśli miałabym wskazać jeden mecz z mojej klubowej kariery to najbardziej w pamięci utkwiło mi starcie 1/16 Ligi Mistrzyń, kiedy z Medykiem graliśmy w Koninie z Glasgow City. Pełen stadion ludzi, telewizja, ludzie w koszulkach Medyka, wygrana naszego zespołu i rodzina na stadionie, która po meczu gratulowała mi ze łzami w oczach. To było przeżycie - wspomina Kasia.

Katarzyna Konat pochodzi z Konina jest wychowanką Medyka. Na naszych krajowych boiskach wygrała chyba wszystko, co było do wygrania. Wygrała Ekstraligę, zdobyła Puchar Polski, złote medale w MP U19 i U16, triumf w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, wygrana w turnieju Coca Cola Cup. W 2013 roku razem z reprezentacją Polski U17 zdobyła pamiętne Mistrzostwo Europy. Dziś jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek UKS SMS Łódź.