Wiadomości

Włodarczyk wbiła gola

- Ekstraliga na trawie i futsal. To zadecydowało - mówi Kasia Włodarczyk grająca od tego sezonu w AZS UJ Kraków.


Podczas ósmej kolejki Ekstraligi kobiet AZS UJ Kraków wygrał na wyjeździe z AZS Wrocław 3:0. Jedną z bramek strzeliła Katarzyna Włodarczyk. Dla ofensywnie usposobionej zawodniczki Jagiellońskiego zespołu był to jej pierwszy gol strzelony na boiskach Ekstraligi kobiet będącej najwyższym szczeblem żeńskich rozgrywek piłkarskich w Polsce.

- Cieszę się z pierwszego gola. Wiadomo, po pierwszym razie jest już łatwiej - uśmiecha się Kasia. - Moja bramka padła po dograniu wzdłuż bramki z bocznej strefy boiska, także ja w zasadzie tylko znalazłam się w odpowiednim miejscu i po prostu wykończyłam akcję - opowiada. Był to gol na 2:0 więc praktycznie zadecydował o zwycięstwie Jagiellonek we Wrocławiu. Była to czwarta w tym sezonie wygrana jej zespołu w lidze.

Katarzyna Włodarczyk jest nową piłkarką AZS UJ Kraków. Gra w nim od początku tego sezonu więc pełni jeszcze rolę zawodniczki wchodzącej z ławki. Wcześniej występowała w drugoligowym zespole AZS UW Warszawa. - No tak, niektórzy się śmieją, że mam dopiero 19 lat a już do CV mogłabym wpisać dwa najważniejsze uniwersytety - śmieje się warszawianka, a teraz to już właściwie krakowianka.

O przejściu Kasi z Warszawy do Krakowa zadecydowało parę czynników. - O Krakowie pomyślałam przed klasą maturalną, bo wiedziałam, że chcę studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dostałam propozycję ze strony klubu, więc od razu ją zaakceptowałam. Nie ukrywam, że dużym atutem tego, że zdecydowałam się na Kraków jest możliwość grania tu w futsal na najwyższym poziomie - podkreśla.

Niedawno nowa piłkarka z Ekstraligi rozpoczęła studia na UJ. Teraz oczekuje na... kolejne gole w Ekstralidze i na rozpoczęcie sezonu futsalowego. W sierpniu i we wrześniu brała udział w dwóch reprezentacyjnych turniejach futsalu. Była w Kazachstanie na Akademickich Mistrzostwach Europy, a później w Hiszpanii na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy UEFA. Futsal podobnie jak dla wielu zawodniczek UJ Kraków jest dla niej niezwykle ważny.,