Podsumowanie 12. kolejki

Biała Podlaska przeciwstawiła się Czarnym. Wielki pech Mitechu Żywiec. Natalia Chudzik wygrała z Łodzią.

»  Była to pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Odkąd sezon Ekstraligi trwa 27. kolejek (22 sezonu zasadniczego + 5 kolejek w grupie mistrzowskiej bądź spadkowej) to jesienią rozgrywanych jest łącznie 14 kolejek.
»  Za największą niespodziankę tej serii gier można uznać wynik starcia AZS PSW Biała Podlaska - Czarni Sosnowiec. Do przerwy gospodynie wygrywały 2:0 ale ostatecznie zremisowały 2:2. Wcześniej Biała Podlaska na własnym boisku zremisowały choćby z Medykiem Konin, a więc staje się groźnym zespołem na własnym podwórku.
»  O ogromnym pechu może mówić Mitech Żywiec. Prowadził 1:0 i w 95. minucie kapitan żywieckiego zespołu Aleksandra Komosa wybroniła nawet rzut karny, ale po dobitce strzału Mitech zremisował na własnym boisku z GKS Katowice.
»  AZS Wrocław na mecz do Łęcznej pojechał tylko w 13-osobowym składzie.
»  Do przerwy Górnik Łęczna prowadził z AZS Wrocław 6:0. Wydawało się, że mecz zakończy się dwucyfrowym wynikiem, ale mistrzynie Polski w drugiej odsłonie wbiły już tylko jedną bramkę.
»  Ewelina Prokop, która na przełomie września i października została nową trenerką Mitechu Żywiec swoją funkcję dotychczas pełniła z ławki rezerwowych. Teraz jako grająca trenerka zaprezentowała się na boisku.
»  5:0 wygrał AZS UJ Kraków z Polonią Poznań. Co ciekawe, każdego z tych goli strzeliła inna zawodniczka. Można powiedzieć, że Jagiellonki zespołowo robiły defensywę beniaminka z Poznania.
»  O zwycięstwie Medyka Konin nad UKS SMS Łódź przesądziła Natalia Chudzik. Doświadczona skrzydłowa strzeliła dwa gole (jednego z rzutu karnego) oraz miała swój udział przy golu samobójczym strzelonym przez łodzianki.
»  Mimo niekorzystnego wyniku w Białej Podlaskiej trener Grzegorz Majewski z Czarnych Sosnowiec przez cały mecz nie przeprowadził żadnej zmiany w szeregach swojego zespołu.
»  Teraz w lidze nastąpi przerwa, ze względu na zgrupowania reprezentacji narodowych.

AZS PSW Biała Podlaska - Czarni Sosnowiec 2:2
Edel, Wołos - Jaszek, Cichosz

Sędzia: Ewa Wilczyńska (Lubelski ZPN)

AZS PSW: Snopczyńska – Sosnowska, Bosak, Edel, Michalska, Płoska (89 Mikołajczak), Wołos, Stasikowska (59 Dranouskaya), Gąsieniec, Cieśla, Lefeld

Czarni: Szymańska - Grad, Fischerova, Operskalska, Horvathova, Wiankowska, Wieczorek, Matla, Hmirova, Cichosz, Jaszek

Medyk Konin - UKS SMS Łódź 3:0
Chudzik x2, samobójcza

Sędzia: Karolina Tokarska (Zachodniopomorski ZPN)

Medyk: Sowalska - Lukas, Maskiewicz, Sałata, Olejniczak, Zając, Gedgaudaite, Kaletka, Chudzik, Kopińska, Gawrońska (46 Pakulska)

SMS: Ptaszek - Enjo, Dragunowicz, Zubchyk, Kurzawa, Filipczak (70 Osińska), Achcińska, Parczewska (83 Molenda), Jedlińska, Karczewska, Stanović (55 Turkiewicz)

Górnik Łęczna - AZS Wrocław 7:0
Kamczyk x2, Grabowska x2, Grzywińska, Matysik, Sikora

Sędzia: Sylwia Biernat (Małopolski ZPN)

Górnik: Kowalska – Rogalska (66 Karpińska), Górnicka, Grec, Jelencić, Grabowska, Matysik (46 Sikora), Grzywińska, Balcerzak, Kamczyk, Zdunek

AZS: Bocian - Turowska, Kufel, Kwapisz, Parka, Chudzik (75 Siepietowska) Homa, Kulig, Jurczenko, Czudecka, Nowacka (65 Siwak)

AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia Szczecin 6:1
Miłek x2, Fabova, Ostrowska, Dereń, Mesjasz - Witczak

Sędzia: Angelika Gębka (Śląski ZPN)

AZS PWSZ (skład wyjściow): Sapor - Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Kędzierska, Ostrowska, Dereń, Zając, Rędzia, Miłek, Fabova

Olimpia (skład wyjściow): Pastusiak – Oleszkiewicz, Witczak, Böhm, Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan, Ratajczyk, Radochońska, Sudyk, Hryb

AZS UJ Kraków - Polonia Poznań 5:0
Zapała, Wójcik, Wróbel, Włodarczyk, Nieciąg

Sędzia: Magdalena Syta (Małopolski ZPN)

AZS UJ: Klabis - Woźniak, Konopka, Bartosiewicz (40 Wróbel), Bolko (58 Wilk), Ładocha (75 Bryzek), Nieciąg, Kubaszek, Wójcik, Zapała (55 Sitarz), Maziarz (62)

Polonia: Siejka - Czudzińska, Szmatuła, Cerajewska, Grześkowiak (75 Lewicka), Nowak (50 Kościelna), Cywińska, Machowiecka (60 Dziergas), Filipiak (80 Witczak), Sutkowska, Zawicka (60 Liczbińska)

Mitech Żywiec - GKS Katowice 1:1
Wnuk - Olszewska

Sędzia: Ewa Żyła (Dolnośląski ZPN)

Mitech: Komosa - Rżany, Biegun, Prokop (61 Gruszka), Zdechovanova, Matyja, Chrzanowska, Wnuk, Sykorova (80 Ferfecka), Smidova (67 Smaza), Warunek (87 Liskova)

GKS: Klimek - Konkol, Hajduk, Konieczna, Olszewska, Nosalik, Wróblewska (85 Kil), Wojcik, Nowak (46 Tkaczyk), Kozak, Łąckiewicz-Oślizło