Hiszpania czyli w końcu mecz

Trzy lata było trzeba czekać na mecz towarzyski z takim zespołem. Seniorska reprezentacja Polski zagra w Hiszpanii.


W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski "A" rozegra na wyjeździe mecz towarzyski z Hiszpanią. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19 w mieście Leganes nieopodal Madrytu (8 listopada). Niezależnie od wyniku jaki padnie w Hiszpanii należy cieszyć się, że w końcu nasze piłkarki z kadry narodowej zagrają mecz towarzyski z zespołem z Europy Zachodniej. Z kolei 13 listopada kadra prowadzona przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego zmierzy się w Kluczborku na Opolszczyźnie z Bośnią i Hercegowiną. Będą to mecze z zespołami z dwóch zupełnie innych światów piłkarskich.

Na mecz z takim rywalem jak Hiszpania czekaliśmy trzy lata. Hiszpanki w rankingu FIFA zajmują 12. miejsce, a my jesteśmy na 35. pozycji. Ostatni mecz towarzyski z takim rywalem rozegraliśmy w październiku 2015 roku kiedy to do Jeleniej Góry przyjechała Holandia, która wówczas też była sklasyfikowana jako dwunasta drużyna świata. Niestety mecz z Holandią zakończył się po pierwszej połowie przez awarię oświetlenia, a Holenderki nie potraktowały nas zbyt poważnie i wystawiły nieco rezerwowy skład.

Reprezentacja "A" w ostatnich latach głównie grała mecze towarzyskie z zespołami słabszymi od nas. Teraz zmierzymy się z reprezentacją kraju, który w ostatnich latach mocno rozwinął się w kobiecej piłce i może być wzorem. Hiszpania z kompletem zwycięstwo pewnie awansowała do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, a w dwóch ostatnich turniejach finałowych Mistrzostw Europy dochodziła do ćwierćfinałów. Koniecznie trzeba wspomnieć, że Hiszpanki to aktualne mistrzynie Europy U17 i U19, a więc jest to młodzieżowa potęga.

Dla selekcjonera Miłosza Stępińskiego pracującego z kadrą od ponad dwóch lat będzie to pierwszy tak poważny rywal. Nawet w eliminacjach MŚ 2019 graliśmy z zespołami rankingowo słabszymi od Hiszpanek. Nie ma jednak pewności, że Hiszpania zagra z nami swoim najmocniejszym składem. Pięć dni po meczu z nami Hiszpanki zagrają z Niemkami czyli zespołem z drugiego miejsca w rankingu FIFA. Tak samo jak my będziemy pewnymi faworytami do wygrania z Bośnią i Hercegowiną to tak samo Hiszpania jest faworytem starcia z biało-czerwonymi.

reprezentacja Polski
Patrycja Balcerzak (Górnik Łęczna)
Dominika Grabowska (Górnik Łęczna)
Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna)
Sylwia Matysik (Górnik Łęczna)
Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)
Anna Palińska (Górnik Łęczna)
Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)
Dżesika Jaszek (Czarni Sosnowiec)
Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec)
Martyna Wiankowska (Czarni Sosnowiec)
Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych)
Dominika Dereń (AZS PWSZ Wałbrzych)
Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych)
Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec)
Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
Aleksandra Sikora (Juventus)
Natalia Chudzik (Medyk Konin)
Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)
Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)