(Nowość) Puchar w futsalu

W tym sezonie wznowione zostaną rozgrywki o Puchar Polski w futsalu kobiet. Początek zapisów w okręgach.


Komisja. ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN mając na uwadze rosnące zainteresowanie futsalem wśród klubów piłki nożnej kobiet postanowiła reaktywować zmagania o Puchar Polski w futsalu. Będzie to wznowienie rozgrywek po ośmioletniej przerwie. Ostatnie rozgrywki o PP w futsalu odbyły się w 2010 roku. Wówczas trofeum o które walczyło się w systemie turniejowym zdobył Medyk Konin, a rok wcześniej Inpuls Siemanowice Śląskie.

Jak tłumaczy Polski Związek Piłki Nożnej główną ideą rozgrywek będzie popularyzacja oraz podniesienie rangi i prestiżu dyscypliny, jak również dalszy wzrost liczby zespołów i zawodniczek, biorących udział w rozgrywkach futsalu kobiet.

Puchar Polski w futsalu kobiet będzie rozgrywany podobnie jak Puchar Polski na trawiastym boisku. Rozgrywki zostaną zapoczątkowane na szczeblu okręgu. Każdy z Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej został zobligowany, aby przeprowadzić rozgrywki o Puchar Polski kobiet w futsalu w swoim okręgu. Każdy związek ma wolną rękę w kwestii trybu wyłonienia zwycięży w swoim okręgu.

Szczebel wojewódzki ma odbyć się do końca lutego 2019 roku. Dopiero po wyłonieniu zwycięzców pucharowej rywalizacji w poszczególnych województwach zostanie opracowany plan gier na szczeblu centralnym. Będzie to zależało m.in. od tego w ilu województwach będą chętne kluby do gry w futsalowy puchar.

Kluby zainteresowane uczestnictwem w rozgrywkach o Puchar Polski kobiet w futsalu powinny jak najszybciej zgłaszać się do swoich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.