Sędzia Tokarska odchodzi

Przez 10 lat miała oznakę FIFA. Arbiter Karolina Tokarska poprowadziła swój ostatni mecz międzypaństwowy.


Wtorkowe spotkanie reprezentacji narodowych Polska - Bośnia i Hercegowina (4:0), które zostało rozegrane w Kluczborku na Opolszczyźnie było ostatnim meczem seniorskich kadr narodowych, które poprowadziła sędzia Karolina Tokarska jeszcze w randze sędzi międzynarodowej.

38-letnia arbiter wywodząca się z Opolszczyzny od 2008 roku była sędzią międzynarodową. Teraz po dziesięcioletniej przygodzie międzynarodowej i dwudziestoletnim stażu w organizacji sędziowskiej zbliża się do zakończenia swojej sędziowskiej kariery. W latach ubiegłych Tokarska występowała pod nazwiskiem Radzik.

Podczas swojej przygody z gwizdkiem Tokarska dwukrotnie brała udział w Uniwersjadzie w 2009 i 2015 roku. W 2010 roku sędziowała mecz finałowy EURO U19 i w tym samym roku brała udział w Mundialu U20. Trzykrotnie była rozjemczynią finału Pucharu Polski kobiet. W ostatnich latach była sklasyfikowana jako druga najlepsza polska sędzia za Moniką Mularczyk, razem z nią brała udział m.in. w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń.

Oprócz boiskowej roli Tokarska była także przewodniczącą Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej czy choćby członkiem Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego na Opolszczyźnie. Od paru miesięcy razem z mężem jest związana z Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Z nowym rokiem odznakę sędzi FIFA po Karolinie Tokarskiej najprawdopodobniej przejmie Michalina Diakow. 27-letnia arbiter z Wielkopolski uzyskała rekomendację PZPN do zajęcia miejsca Tokarskiej w roli głównej sędzi międzynarodowej.