Wiadomości

Katja od podwójnego lidera

Wodzisław Śląski jest coraz mocniejszy w kobiecej piłce. - Mamy podwójnego lidera - uśmiecha się Katja Skupień.


Piłka nożna kobiet w Wodzisławiu Śląskim nie ma wprawdzie długich tradycji, ale ostatnimi czasy zyskuje na renomie w okręgu Śląskim oraz w skali całego kraju. Klub Sportowy SWD Wodzisław Śląski wiosną będzie obchodził pięciolecie swojego istnienia. Na swój mały jubileusz być może wywalczy awans do I ligi. Zespół seniorek to nie jedyna chluba kobiecej piłki w tym 50-tysięcznym mieście.

Runda jesienna dla SWD Wodzisław Śląski była wyjątkowa. - Potwierdzam - mówi zadowolona Katja Skupień, zawodniczka SWD. - Pierwszą część sezonu w rozgrywkach II ligi kobiet zakończyłyśmy na szczycie tabeli z przewagą czterech punktów nad wiceliderem. Śmiało można zatem powiedzieć, że gramy o awans i jesteśmy na dobrej drodze - mówi jedna z najmłodszych piłkarek w zespole.

Oprócz jesiennego triumfu w II lidze kobiet obejmujące województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie SWD Wodzisław Śląski wygrało Śląską Ligę Juniorek Młodszych uzyskując komplet zwycięstw i awansowało trzeci raz z rzędu do Makroregionalnej Ligi U16. - To sukces naszego klubu, który pokazuje, że oprócz dobrych wyników w seniorskiej II lidze perspektywicznie grają także juniorki. Dzięki temu przyszłość kobiecej piłki w Wodzisławiu widzę w kolorowych barwach - mówi z dumą piłkarka podwójnego lidera.

- Nie ukrywam, że osobiście bardzo zależy mi na osiągnięciu dobrego wyniku w Mistrzostwach Polski U16, bo te rozgrywki są dedykowane właśnie dziewczynom z mojego rocznika
- zauważa czternastolatka z Wodzisławia Śląskiego, która oprócz gry w zespole U16 swojego klubu, stopniowo jest także wprowadzana na boiska II ligi kobiet oraz gra w kadrze juniorek młodszych Śląska. Można jeszcze dodać, że wodzisławski klub posiada również drużynę rezerw grającą na poziomie wojewódzkiej III ligi.

Katja Skupień w SWD występuje od 2014 roku. To właśnie w tym klubie rozpoczęła się jej piłkarska pasja. Jest uważana za duży talent piłkarski. Regularnie otrzymuje powołania do reprezentacji Polski U15. Gra na prawym skrzydle, na pomocy bądź na obronie.
Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Paweł Tatarczyk