Złoto Rekordu w MMP U18

Rekord Bielsko-Biała wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U18 w futsalu. Turniej rozegrano w Toruniu.


W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 18. Dwanaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Tarnovię Tarnów.

Na podium stanęły również Stomilanki Olsztyn, po wygranej w meczu o 3. miejsce z TS ROW Rybnik po serii rzutów karnych. Była to ósma edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 27 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Gwiazda Toruń jako gospodarz oraz Wanda Kraków jako dotychczasowy mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 były pierwszym futsalowym turniejem w tym sezonie. W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U16 (12-13 stycznia, Białystok) oraz U14 (2-3 marca, Warszawa).

Najlepszą zawodniczką dwudniowych mistrzostw została wybrana Aleksandra Kaim z mistrzowskiego Rekordu. Alicja Bzowska z TS ROW Rybnik została okrzyknięta przez organizatorów najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Julia Szostak z Wandy Kraków.

klasyfikacja końcowa
1. Rekord Bielsko-Biała
2. Tarnovia Tarnów
3. Stomilanki Olsztyn
4. TS ROW Rybnik
5. Wanda Kraków
6. Sokół Kolbuszowa Dolna
7. Rolnik Głogówek
8. AZS UW Warszawa
9. FSA Kraków
10. Pogoń Tczew
11. Gwiazda Toruń
12. Ślęza Wrocław