KKP Chełmża wygrał turniej w Sianowie

W Sianowie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 rozegrany został III Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Turniej rozpoczął się ceremonią otwarcia i hymnem Polski dla podkreślenia tej jakże pięknej rocznicy odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów. W zawodach wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy i grano każdy z każdym.

W grupie A zwyciężyła drużyna Lwa Lębork (trener Andrzej Kurzydło) wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół Victorii SP2 Sianów (trener Jędrzej Bielecki) awansując do półfinału lepszą różnicą bramek niż Hanza Elbląg (trener Grzegorz Szczucki). Czwarte miejsce zajęła drużyna Stali Jezierzyce (Wiesław Perkowski). W grupie B pierwsze miejsce przypadło ekipie Błękitnych Stargard (opiekun Mariusz Sikorski). Drugie miejsce zajął zespół z Chełmży (trener Tomasz Urbański). Na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna Victorii SP2 (trener Jędrzej Bielecki), zaś na czwartym Mustang Korzystno (trener Natalia Kulawińska). Po rozegraniu meczów eliminacyjnych grano o miejsca. Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęła KKP Chełmża wygrywając 2:1 karnymi z Lwem Lębork (w meczu było 0:0). W drugim półfinale po bardzo ciekawym meczu również padł remis 4:4, a do finału awansowała Victoria SP2 Sianów, która wygrała w karnych z Błękitnymi Stargard.  W meczu tym sianowianki prowadziły już 3:0 i łatwo roztrwoniły dużą przewagę. Na szczęście lepsze okazały się w karnych i to one awansowały do finału. W meczu o trzecie miejsce załamane trochę brakiem awansu do finału Lwice z Lęborka przegrały 0:1 z Błękitnymi Stargard. W wielkim finale zagrały drugoligowe zespoły KKP Chełmża i UKS Victoria SP2 Sianów. Po bardzo emocjonującym meczu padł remis 0:0 i dopiero rzuty karne wyłoniły zwyciężczynie zawodów a zadecydowała o tym tylko jedna bramka.

Tak więc najlepszym okazał się zespół KKP Chełmża. W zwycięskim zespole Chełmży zagrały: Oliwia Ossowska, Wiktoria Rąbalska, Adrianna Lipowska, Julia Krężel, Lena Sadowska, Joanna Bonewicz, Aleksandra Domieracka, Marta Wiśniewska, Małgorzata Piwońska, Aleksandra Gaweł. W zespole Victorii SP2 wystapiły: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Robakowska, Dagmara Petrus, Wiktoria Kaszyńska, Malwina Grzelak, Marta Fil, Julia Zawadzka.

Współorganizatorami turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, UKS Victoria SP2 Sianów, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie i to oni wraz ze sponsorami turnieju: Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Urzędem Gminy i Miasta Sianów, Starostwem Powiatu Koszalińskiego, Nadleśnictwem Karnieszewice, KOZPN Koszalin ufundowali piękne nagrody, które otrzymały zespoły, zawodniczki i trenerzy. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Lena Sadowska z Chełmży. Kkrólową strzelczyń Malwina Grzelak z Victorii SP 2 natomiast miano najlepszej bramkarki przypadło Natalii Słoniewskiej ze Stali Jezierzyce. Wyróżniono też dodatkowo po jednej zawodniczce z każdego zespołu. Z Chełmży Oliwię Ossowską, z Sianowa I Martę Fil, ze Stargardu Wiktorię Radkiewicz, z Elbląga Justynę Czerwińską, z Jezierzyc Małgorzatę Bogacką, z Sianowa II Oliwię Żywanowską i Natalię Kulawińską z Mustanga Korzystno. Dodatkową nagrodę otrzymał trener zwycięskiej ekipy Chełmży Tomasz Urbański. W organizacji turnieju szczególnie się wyróżnili: Jacenty Życiński, Artur Studziński, Justyna Maśnik, Cezary Kurczyński oraz Prezes UKS Victoria SP2 Sianów Jędrzej Bielecki. Nie zabrakło też poczęstunku dla zespołów a czuwała nad tym niezawodna Monika Żywanowska. Zawody ze strony KOZPN Koszalin obserwował Mirosław Skórka. Trener Jędrzej Bielecki podsumowując turniej szczególnie podziękował wszystkim ekipom za przyjazd zwłaszcza ż e w tym dniu na drogach panowała gołoledź i ich przyjazd był bardzo zagrożony. Zawody były bardzo ciekawe i stały na bardzo dobrym poziomie dzięki temu, że we wszystkich ekipach było wiele bardzo dobrych zawodniczek.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1 . KKP CHEŁMŻA
2. UKS VICTORIA SP2 I SIANÓW
3. KP BŁĘKITNI STARGARD
4. MKS LEW LĘBORK
5. HANZA ELBLĄG
6. KS STAL JEZIERZYCE
7. UKS VICTORIA SP2 II SIANÓW
8. KS MUSTANG KORZYSTNO