UG chce poprawić swój wynik

- Chciałybyśmy zagrać w Final Four - mówi Natasza Urbanowicz z futsalowego zespołu AZS UG Ladies.


Dobrze, a nawet można powiedzieć, że bardzo dobrze swój trzeci sezon w rozgrywkach Ekstraligi futsalu rozpoczęły zawodniczki AZS UG Futsal Ladies. Futsalistki grające pod szyldem Uniwersytetu Gdańskiego w trzech pierwszych kolejkach wygrały z AZS SGGW Warszawa (8:3) oraz AZS UW Warszawa (1:0), a pomiędzy tymi meczami zremisowały jeszcze z AZS UAM Poznań (1:1). Mimo iż dopiero rozegrane zostały 3 z 10 kolejek sezonu zasadniczego to doskonały początek gdańszczanek już pokazuje, że ich cel, jaki obrały na ten sezon jest jak najbardziej w ich zasięgu.

- To nasz trzeci sezon w Ekstralidze futsalu - opowiada Natasza Urbanowicz, kapitan zespołu. - Rok i dwa lata temu kończyłyśmy sezon po przegranych meczach ćwierćfinałowych. Teraz zgodnie z duchem sportu podnosimy sobie poprzeczkę. Chciałybyśmy zagrać w turnieju finałowym Ekstraligi futsalu, czyli w Final Four do którego zakwalifikują się cztery zespoły wyłonione po ćwierćfinałach. Chcemy znaleźć się w gronie zespołów bezpośrednio walczących o medale - podkreśla ofensywnie usposobiona zawodniczka. Przed sezonem skład zespołu trenera Tomasza Aftańskiego znacząco się nie zmienił. Z gry zrezygnowała Karolina Wierzbicka, a do zespołu doszły Kornelia Okoniewska i Patrycja Salwa, które w przeszłości grały w Ekstralidze ale na trawie. To ich pierwszy sezon w futsalowej lidze. - Doskonale sobie radzą i już strzelają ważne bramki - uśmiecha się kapitan UG Ladies.

To jednak nie przybycie nowych zawodniczek zadecydowało o tym, że Gdańsk chce w tym sezonie poprawić swoje wyniki. - Znaczna część dziewczyn z naszego zespołu trenuje z trenerem Aftańskim już od dobrych paru lat. Podnosimy swój poziom z treningu na trening, z meczu na mecz, z miesiąca na miesiąc, nie mówiąc już o tym, że z sezonu na sezon. Taka jest nasza strategia, której widoczne efekty pracy sprawiają radość naszemu trenerowi oraz wszystkim dziewczynom. Zawodniczki z naszej drużyny skupiają się wyłącznie na grze w futsal. Nie jest on dla nas dodatkiem bądź częścią piłkarskiego sezonu, lecz wyłącznie całym sezonem dlatego... po prostu bardzo nam zależy - mówi szczerze Natasza. Grą w Ekstralidze futsalu zawodniczki Uniwersytetu przygotowują się także do najważniejszej uczelnianej rywalizacji w piłce nożnej kobiet czyli do Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, które odbędą się w styczniu i lutym.

» Ekstraliga futsalu, grupa północna
» Ekstraliga futsalu, grupa południowa


25-letnia Urbanowicz otrzymała ostatnio swoje pierwsze powołanie do futsalowej reprezentacji Polski. Razem z kadrą narodową pojedzie w przyszły weekend do Czech na towarzyski turniej międzypaństwowy. - Bardzo cieszę się z otrzymanego wyróżnienia. Nigdy nie ukrywałam, że gra w narodowym zespole to moje największe marzenie. Zarówno na zgrupowaniu kadry, jak i w kolejnych meczach AZS UG Futsal Ladies będę starała się nadal pracować aby otrzymane teraz powołanie nie było jedynie świątecznym prezentem. Choć na pewno już dziś jest ono dla mnie pewnym zwieńczeniem dotychczasowej gry i uświadomieniem sobie, że było warto iść - i nadal jest warto iść - tą drogą - kończy zawodniczka pochodząca z Gołdapi.