Odliczamy do AMP

Dokładne terminy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Półfinały w Poznaniu i Krakowie. Finał w Opolu.


Pierwsze emocje w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet czekają nas w dniach 18-20 stycznia, kiedy to odbędzie się turniej półfinałowy organizowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tydzień później inne drużyny powalczą w półfinale organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - ten turniej ma odbyć się w terminie 25-27 stycznia.

Finał AMP z udziałem szesnastu drużyn zaplanowano na 22-24 lutego i zorganizuje go Politechnika Opolska. W tym samym czasie i w tym samym miejscu odbywać będzie się równocześnie turniej finałowy futsalu mężczyzn.

O tym, kto awansuje z turniejów półfinałowych w Poznaniu i Krakowie do turnieju finałowego w Opolu (łącznie 15 miejsc) zadecyduje współczynnik ogólnej liczby drużyn, które przystąpią do półfinałów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Ostatnie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbyły się w Warszawie, a wygrał je Uniwersytet Jagielloński.