Jaki to był rok dla Konkol?

- Z tego roku najbardziej w pamięci utkwią mi trzy wydarzenia - opowiada reprezentantka Anna Konkol ze Śląska.


Można powiedzieć, że to był przełomowy rok w jej karierze piłkarskiej. To, co się wydarzyło w ostatnich dwunastu miesiącach jest potwierdzeniem tego, że w jej przypadku możemy mówić właśnie o karierze piłkarskiej, a nie o przygodzie z piłką. Anna Konkol w 2018 roku osiągała dobre wyniki zarówno indywidualne, jak i zespołowe.

Jaki był dla niej 2018 rok? - Na pewno był to dla mnie zarówno dobry rok, jak i rok zmian - przyznaje Ania. W pierwszej połowie roku jeszcze jako piłkarka TS ROW Rybnik zdobyła z nim mistrzostwo Polski w rozgrywkach Ekstraligi futsalu. - Niestety nie mogłam zagrać w turnieju finałowym ligi futsalu. Uczestniczyłam w tym czasie w zgrupowaniu kadry narodowej U17 - tłumaczy. Ze swoim rodzinnym Rybnikiem świętować mogła natomiast nieco później przy okazji awansu zespołu z II do I ligi na dużym boisku. - Oprócz tego razem juniorkami U16 doszłyśmy do półfinału Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych co również było dużym sukcesem - podkreśla była kapitan tamtego zespołu.

Niezwykle ważne wydarzenie w jej piłkarskim CV miało miejsce w maju, kiedy to na Litwie odbywał się turniej finałowy Mistrzostw Europy U17 z udziałem reprezentacji Polski. - To było najistotniejsze wydarzenie z tego roku. Myślę, że zagrać w finałach mistrzostw to jedno z marzeń każdej piłkarki. Cieszę się mogłam być częścią zespołu, który wywalczył awans na mistrzostwa - przyznaje szesnastoletnia piłkarka. Niestety kadra U17 po remisach z Anglią i Włochami oraz porażką z późniejszymi złotymi medalistkami - Hiszpankami zakończyła swój udział na młodzieżowym EURO na fazie grupowej. Jesienią defensywnie usposobiona zawodniczka nadal grała w reprezentacji U17, ale powołania dla niej przychodziły już do innego klubu...

W letniej przerwie między jednym a a drugim sezonem Konkol zmieniła barwy klubowe. Przeszła do GKS Katowice, beniaminka Ekstraligi kobiet. - Przeskoczyłam jedną ligę. Grałam kolejno w III i II lidze z Rybnikiem, a teraz pomijając pierwszą ligę weszłam do Ekstraligi - śmieje się obrończyni. - Po zdobyciu futsalowego mistrzostwa z Rybnikiem, udziałem na Mistrzostwach Europy U17 to właśnie debiut w Ekstralidze jest trzecim wydarzeniem, które będzie mi się kojarzyć z mijającym 2018 rokiem - podkreśla. Jako nowa postać w GKS początkowo odgrywała role zmienniczki, a pod koniec rundy jesiennej uzyskała miejsce w podstawowej jedenastce. GieKSa na półmetku sezonu zajmuje 7. miejsce w dwunastozespołowej lidze.

Anna Konkol jest wychowanką klubu Rymer Rybnik. - To klubu do którego zawsze będę miała sentyment - zapewnia. W 2016 roku przeszła do nowo powstającego TS ROW Rybnik. - Z biegiem czasu nie żałuję swojej decyzji. Zaczynając od III w kobiecym futbolu mogłam pokazać to czego nauczyłam się z chłopakami. Myślę, że piłka w Rymerze wyrobiła u mnie charakter, który teraz procentuje na boisku - kończy Anna Konkol, reprezentantka Polski U17 grająca w Ekstraligowym zespole GKS Katowice.