Prymuski. One w tym roku grały najwięcej

Co może łączyć cztery zawodniczki z trzech różnych klubów? Najlepsza roczna frekwencja. To właśnie ta czwórka w 2018 roku spośród wszystkich piłkarek grających w Polsce przebywała najwięcej na boisku biorąc pod uwagę tylko mecze ligowe jednego zespołu. Łączy je również to, że wszystkie grają w Ekstralidze, ponieważ żadna z innych żeńskich lig w naszym kraju nie grała przez cały mijający rok z taką intensywnością.

W 2018 roku cztery zawodniczki zagrały we wszystkich 27 meczach Ekstraligi kobiet w pełnym wymiarze czasowym. Wśród prymusek polskich prymusek frekwencji pod tym względem są Anna Sosnowska (AZS PSW Biała Podlaska), Słowaczka Patricia Fischerova (Czarni Sosnowiec) oraz Patrycja Rżany (Mitech Żywiec) i Aleksandra Komosa (Mitech Żywiec).

Przez cały rok każda z wymienionych piłkarek każdy swój mecz rozpoczynała w wyjściowym składzie i grała od pierwszego aż po ostatni gwizdek sędzi - i tak w każdym meczu. Bez żadnej pauzy za kartki, kontuzji albo ściągania z boiska przez trenera. Łącznie 2430 minut gry w całym roku uwzględniając rundę wiosną poprzedniego sezonu oraz jesienną obecnego.