Kotwica Kórnik wycofana z I ligi

Tylko przez pół roku Kotwica Kórnik występowała na poziomie I ligi kobiet. Teraz została z niej wycofana. 


Po zeszłym sezonie Kotwica Kórnik jako mistrz II ligi awansowała pierwszy raz w swojej krótkiej historii do I ligi kobiet. Na boiskach szczebla centralnego obejmujących północną część Polski piłkarkom spod Poznania nie szło najlepiej. Wygrały tylko jeden mecz i zakończyły jesień w strefie spadkowej z nikłymi szansami na utrzymanie. Grać wiosną o utrzymanie już jednak nie będą.

Zarząd Kórnickiego Stowarzyszenia Sportowego podjął decyzję o wycofaniu drużyny z I ligi kobiet argumentując to między innymi wynikami sportowymi oraz małym zaangażowaniem zawodniczek. Wcześniej piłkarki w podobnym tonie wypowiadały się o braku zainteresowania klubu ich drużyną. Kotwica wycofuje się z I ligi, ale jej zespół rezerw nadal ma grać na poziomie wojewódzkiej III ligi. Przypomnijmy, iż jeszcze rok temu zawodniczki z Kórnika grały także w Ekstralidze futsalu z której po trzech sezonach również się wycofały. Można więc teraz mówić niestety o końcu bądź o sprowadzeniu piłki nożnej kobiet w Kórniku z przyzwoitego poziomu na sam dół. Zawodniczki o tym, że ich drużyna została wycofana z ligi dowiedziały się z oświadczenia zarządu klubu.

Wyniki osiągnięte przez Kotwicę Kórnik nadal będą uwzględniane w tabeli I ligi ale zostaje ona przesunięta na ostatnie miejsce w lidze. Jej wszystkie wiosenne mecze zostaną zweryfikowane jako walkowery dla przeciwniczek. Z ligi spadnie tylko jeden zespół o ile... ostatni w tabeli Sztorm AWFiS Gdańsk również nie podejmie decyzji o wycofaniu się z rozgrywek.


a jeszcze siedem miesięcy temu było tak: