Czwórka Radom z halowym mistrzostwem Mazowsza

Mistrzostwa Mazowsza w Halowej Piłce Nożnej w kategorii Open odbyły się w ostatni weekend w Radomiu. Gospodarzem zmagań było miejscowe Zamłynie. Do rywalizacji podobnie jak w latach ubiegłych stanęło 11 drużyn. Mistrzostwo zdobyła Sportowa Czwórka Radom, która tym samym po czterech latach przełamała halową dominację Pragi Warszawa z którą tym razem wygrała w finale po serii rzutów karnych. Warto podkreślić, iż Czwórka mistrzostwo Mazowsza zdobyła grając bardzo młodym składem, a z kolei Praga do halowych zmagań przystąpiła w nieco innym składzie niż tym którym rywalizuje na co dzień na trawiastych boiskach I ligi. W meczu o trzecie miejsce Piastovia Piastów wygrała również po karnych z Zamłynie Radom, gospodarzem mistrzostw.

Najlepszą zawodniczką została wybrana Aleksandra Marciszewska z Pragi Warszawa. Kinga Rosłonek z Piastovii Piastów została najlepszą bramkarką, zaś najskuteczniejszą w zdobywaniu bramek była Klara Karoń z mistrzowskiej Czwórki.

Dla Sportowej Czwórki Radom to drugie zwycięstwo w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w tym sezonie. Wcześniej radomianki triumfowały również w kategorii młodziczek. Na Mazowszu do rozegrania pozostały jeszcze mistrzostwa juniorek U16.

klasyfikacja końcowa
1. Sportowa Czwórka II Radom
2. Praga Warszawa
3. Piastovia Piastów
4. Zamłynie Radom
5-8. Wkra Bieżuń, KS Raszyn, Sportowa Czwórka I Radom, GOSiRki Piaseczno
9-11. Husarki Mochowo, Pogoń Siedlce, Zamłynie II Radom