Po AMP w Poznaniu (foto)

Przez weekend Poznań był piłkarską stolicą Polski. Rozegrano pierwszy półfinał Akademickich Mistrzostw Polski.

Od piątku do niedzieli rozgrywany w Poznaniu był turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. O prawo gry w turnieju finałowym, który w dniach 22-24 lutego odbędzie się w Opolu i zorganizuje go tamtejsza Politechnika rywalizowało 20 drużyn.

Awans wywalczyło osiem z nich. Turniej wygrał Uniwersytet Szczeciński, który w finale pokonał Uniwersytet Gdański, Na podium znalazł się także gospodarz zmagań - Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania.

Ponadto, awans do turnieju finałowego zapewniły sobie również Uniwersytet Łódzki, AWF Poznań, AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Za tydzień drugi półfinał, ale tym razem dla uczelni z południa Polski. Odbędzie się on w Krakowie. Zgłosiło się do niego 18 uczelni. Awans do finałów zapewni sobie 7 zespołów, które dołączą do ósemki z północy i gospodarza z Opola zamykając 16 zespołowy skład AMP.

13-20. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Ostatnie finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet odbyły się w Warszawie, a wygrał je Uniwersytet Jagieloński z Krakowa.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.