Wiadomości

Poniósł ją plakat

Klaudia Kubaszek najpierw była twarzą turnieju półfinałowego AMP a następnie została jego najlepszą zawodniczką.


W zeszły weekend w Krakowie odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Były to eliminacje do turnieju finałowego AMP, w którym to o awans walczyły uczelnie z południowej części kraju. Twarzą plakatu zapowiadającego krakowski turniej była Klaudia Kubaszek. Jej Uniwersytet Jagielloński wygrał turniej eliminacyjny, a ona sama została nagrodzona tytułem MVP dla najlepszej zawodniczki trzydniowych zmagań. Taka to o to ciekawostka...

- Te dwie kwestie łączy zupełny zbieg okoliczności, chociaż w obydwóch przypadkach byłam całkowicie zaskoczona - przyznaje Klaudia Kubaszek. - Śmiałam się kiedy zobaczyłam plakat ze swoim wizerunkiem, ale skoro gospodarzem turnieju będzie Uniwersytet Jagielloński to jedna z naszych zawodniczek musiała się na nim znaleźć. Przystępując do turnieju nie myślałam o tym, że skoro jestem na plakacie promującym, to muszę się pokazać z dobrej strony właśnie z tego powodu. Miałam w planach razem z drużyną zagrać na najwyższym możliwym poziomie, aby ucieszyć kibiców i przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywistym celem tych półfinałów było jeszcze lepsze zgranie drużyny i wygranie turnieju, co udało się dzięki znakomitej postawie całej drużyny - mówi Klaudia nie kryjąca zadowolenia ze swoich koleżanek.

Uniwersytet Jagielloński z kompletem zwycięstw wygrał krakowski turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Jego zwycięstwo nie jest niespodzianką, ponieważ Jagiellonki to aktualny akademicki mistrz kraju. - Rok temu podczas turnieju finałowego AMP w Warszawie zdobyłyśmy złoto. Były to wówczas moje pierwsze studenckie rozrywki, które mogę wspominać w samych superlatywach - przyznaje Kubaszek. Tegoroczny turniej finałowy odbędzie się w dniach 22-24 lutego w Opolu. - Oczywiście naszym celem jest powtórzenie dobrego wyniku sprzed roku i wygranie akademickich rozgrywek - mówi z pełną stanowczością 21-letnia zawodniczka UJ Kraków.

Klaudia Kubaszek pochodzi z Bielska-Białej. Jest wychowanką tamtejszego Rekordu Bielsko-Biała, a więc klubu znanego z gry w futsal. Grała w 1. FC AZS AWF Katowice z którym wygrała I ligę i zadebiutowała w Ekstralidze kobiet. Następnie po upadku katowickiego klub wróciła do Rekordu, z którym startowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Od półtora roku gra już w AZS UJ Kraków, którego barwy reprezentuje zarówno w Ekstralidze na trawie, jak i w Ekstralidze futsalu oraz oczywiście w akademickich rozgrywkach. W przeszłości była powoływana do młodzieżowych reprezentacji Polski, a obecnie znajduje się w szerokim gronie futsalowych reprezentantek naszego kraju.
Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Fernanda Olszewska