Pajor - Piłkarka Roku

Ewa Pajor została piłkarką 2018 roku według tygodnika „Piłka Nożna".


Coroczne plebiscyty tygodnika „Piłka Nożna" organizowane są od 1973 roku. W tym roku redakcja popularnego pisma po raz czwarty w historii naszego futbolu kobiecego przyznała także tytuł piłkarki roku.

Najlepszą Piłkarką Roku 2018 wg tygodnika „Piłka Nożna" została Ewa Pajor, napastniczka reprezentacji Polski grająca w niemieckim VfL Wolfsburg. W zeszłym roku Pajor świętowała mistrzostwo Bundesligi, Puchar Niemiec oraz zagrała w finale Ligi Mistrzyń. Jesienią z kolei strzelała gol za golem w Bundeslidze i po pierwszej części bieżącego sezonu prowadzi w klasyfikacji strzelczyń jednej z najsilniejszych lig świata.

Dla 23-letniej Pajor jest to pierwszy triumf w tym plebiscycie. Poprzednie trzy edycje wygrała 28-letnia bramkarka Katarzyna Kiedrzynek z francuskiego Paris Saint-Germain. W tym roku oprócz Pajor i Kiedrzynek nominowała była także 22-letnia Paulina Dudek również grająca tak samo, jak Kiedrzynek w Paryżu. Wyborów dokonywała redakcja tygodnia.

Gala plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna" odbyła się w warszawskim Hotelu Hilton. Nagrodę pod nieobecność zwyciężczyni odebrała jej siostra. Obecny był także Miłosz Stępiński, selekcjoner reprezentacji Polski, który wręczał statuetkę.

Pięć lat temu w tym samym plebiscycie drużyną roku wybrana została reprezentacja Polski kobiet U-17 pod wodzą selekcjonera Zbigniewa Witkowskiego (nagrodę odebrał Witkowski i Ewa Pajor), zaś w 2009 roku drużyną roku wybrana została seniorska reprezentacja Polski (nagrodę odebrał Robert Góralczyk i Dominika Wylężek).