Mało jej. Trzykrotna mistrzyni

- UKS SMS Łódź stwarza doskonałe możliwości do rozwoju - przyznaje jego zawodniczka Angelika Kołodziejek.


Ma osiemnaście lat, choć jeszcze nieukończone. Od blisko pięciu lat gra w klubie UKS SMS Łódź. Ma już na swoim koncie trochę piłkarskich sukcesów, ale chciałaby ich mieć jeszcze zdecydowanie więcej. Z tego też powodu, nie lubi skupiać się na tym, co było, ale bardziej myśli o tym, co dziś zrobić, aby w niedalekiej przyszłości było lepiej, aby były kolejne sukcesy.

- Piłka nożna jest niezwykle istotną częścią mojego życia - opowiada Angelika Kołodziejek. - To właśnie po przejściu latem 2014 roku z Ostrovii Ostrówek do Łodzi moje codzienne życie zostało podporządkowane piłce - mówi uczennica łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Obecnie "Andzia" jak na nią wołają uczęszcza do drugiej klasy liceum. Aktualnie ma w swoim dorobku trzy młodzieżowe mistrzostwa Polski. Zanim skończy liceum może ich mieć jeszcze więcej.

Jej pierwszym sukcesem z UKS SMS Łódź było zdobycie mistrzostwa Polski U16 w 2016 roku. - Byłam kapitanem zespołu, który po raz pierwszy w historii naszego klubu zdobył mistrzostwo juniorek młodszych - wspomina z uśmiechem zawodniczka wywodząca się z Nowego Dworu nieopodal Skierniewic. Rok później SMS w składzie z Kołodziejek obronił mistrzostwo, a w zeszłym roku zdobył je trzeci raz z rzędu, ale już znacznie innym, odmłodzonym składem. Rocznik Kołodziejek zapoczątkował mistrzowską passę.

W ubiegłym roku łódzki klub wywalczył z kolei mistrzostwo kraju w kategorii wiekowej do lat dziewiętnastu. - Ze względu na wiek były to dla mnie pierwsze mistrzostwa U19. Cieszyłam się, że mogłam po mistrzowsku przejść z kategorii wiekowej U16 do U19. Specjalnie mówię w czasie przeszłym o tym, że się cieszyłam, bo teraz wspólnie z drużyną szykujemy się do kolejnych mistrzostw w których będziemy bronić złotego medalu - podkreśla.

Rozgrywki juniorek U19 w naszym systemie szkoleniowym piłkarstwa kobiecego są tylko małym dodatkiem do sezonu. Na co dzień piłkarki grają w seniorskich ligach. Angelika, choć ma już za sobą debiut w Ekstralidze to jesienią grała głównie w rezerwach SMS na poziomie pierwszej ligi. - U nas rezerwy w I lidze są zapleczem Ekstraligowego zespołu. Trzeba pracować, aby móc przejść do drużyny Ekstraligi i ciągle pracować, aby się w niej utrzymać - mówi z pokorą.


Oprócz zdobywania kolejnych medali ze swoim klubem jednym z marzeń Angeliki na najbliższe dwa lata jest możliwość gry w reprezentacji Polski U19. Jak sama przyznaje dostaje powołania do kadry narodowej juniorek ale nie przychodzą one regularnie. - UKS SMS Łódź stwarza doskonałe możliwości do rozwoju. Myślę, że jestem w stanie realizować tu swoje piłkarskie marzenie, także te związane z grą w reprezentacji Polski - kończy Angelika Kołodziejek.