Wizerunkowa wygrana Konina

Na tydzień przed startem Ekstraligi piłkarki Medyka Konin wygrały z ćwierćfinalistą Ligi Mistrzyń.


Bardzo zależało Medykowi Konin aby rozegrać mecz towarzyski ze Slavią Praga. Z tego też względu klub z Wielkopolski już w styczniu awansem zagrał z Mitechem Żywiec (wygrana 6:0) w ćwierćfinale Pucharu Polski, a było to z tego względu, iż wicemistrz Czech z Medykiem chciał zagrać właśnie w weekend w którym w Polsce miała toczyć się pucharowa rywalizacja.

W Czechach aktualny wicelider Ekstraligi sprawił niemałą niespodziankę i wygrał ze Sląvią Praga 3:0 po golach Natalii Chudzik oraz w końcówce spotkania po trafieniach Nikol Kaletki i Nicole Zając. Jest to sensacyjny wynik, ponieważ niespełna dwa tygodnie temu Slavia wygrała z Górnikiem Łęczna 4:2. Dla konińskiego Medyka był to ostatni mecz sparingowy przed startem rundy wiosennej w Ekstralidze kobiet i jednocześnie najważniejszy test-mecz w zimowym okresie przygotowawczym.

Slavia Praga wiosną zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Liga czeska pod tym względem przewyższa naszą Ekstraligę, ponieważ z Czech do klubowych rozgrywek UEFA kwalifikują się dwa najlepsze zespoły a z Ekstraligi tylko jeden. Ponadto czeskie kluby wielokrotnie dochodziły w Champions League dalej niż na poziom 1/16 finału, który to dla mistrzów Polski jest tak zwanym szklanym sufitem. Pod tym względem ze zazdrością możemy patrzeć na czeski kobiecy futbol.