Wiadomości

Wszyscy finaliści ligi futsalu

Południe - Północ 3:1. Znamy już wszystkich uczestników turnieju finałowego Ekstraligi futsalu.


Odbyły się rewanżowe mecze ćwierćfinałowe w futsalowej Ekstralidze. Po dwumeczach awans do final four wywalczyły zespoły AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek, Wanda Słomniczanka Słomniki oraz AZS UAM Poznań. Do gry o medale z grupy południowej zakwalifikowały się trzy zespoły, a z północnej tylko jeden. Turniej finałowy Ekstraligi odbędzie się w weekend 2-3 marca. Jego gospodarz nie jest jeszcze znany.

Wiadomo, że mistrzostwa Polski nie obroni TS ROW Rybnik, który w zeszłym sezonie pierwszy raz zdobył złoto. Latem skład mistrzowskiego zespołu został przemeblowany i teraz rybnicki klub spadł z futsalowej Ekstraligi. W porównaniu do ubiegłego roku skład uczestników final four zmienił się nieznacznie. Rybnik został zastąpiony przez Rolnika Głogówek.

Faworytem do mistrzostwa jest AZS UJ Kraków. To jedyna drużyna, która dotychczas wygrała wszystkie swoje ligowe mecze. Podczas pierwszego dnia Final Four odbędą się mecze półfinałowe. UJ zagra w krakowskich derbach z Wandą Słomniki, Rolnik zmierzy się z UAM. Dzień później, wygrani półfinałów zagrają o 1. miejsce; przegranym przypadnie walka o brązowy krążek. O wszystkim będzie decydował jeden mecz...

wyniki ćwierćfinałów
1. AZS UG Ladies Gdańsk - AZS UJ Kraków (1:6, 1:5)
2. AZS SGGW Warszawa - Rolnik Głogówek (1:3, 2:6)
3. Gol Częstochowa - AZS UAM Poznań (0:2, 2:6)
4. Wanda Słomniczanka Słomniki - AZS AWF Warszawa (5:3, 3:2)

final four, półfinały
5. AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka Słomniki
6. Rolnik Głogówek - AZS UAM Poznań

final four, 3. miejsce
7. przegrani meczów 5 i 6

final four, finał
8. wygrani meczów 5 i 6
Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - RaJu photography