Jagiellonki po medale

- Dwa z rzędu weekendy z medalami na szyjach? Po to właśnie gramy w futsal - mówi Anna Zapała z AZS UJ Kraków.


Dwa najbliższe weekendy będą niezwykle ważne dla zawodniczek AZS UJ Kraków. W ostatni weekend lutego Jagiellonki zagrają w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, a w pierwszy weekend marca wystąpią w Final Four, czyli turnieju finałowym Ekstraligi kobiecego futsalu. Piłkarki, a właściwie w tym przypadku bardziej futsalistki z Krakowa w obu tych rozgrywkach celują w medale - w złote medale i trzeba przyznać, że mają, na to szansę.

- Nas interesuje futsalowy dublet - mówi Anna Zapała z AZS UJ Kraków. - Chcemy wygrać zarówno futsalowe rozgrywki akademickie, jak i ligowe. Po to gramy w futsal - podkreśla pewnym tonem. Jak dotychczas krakowski Uniwersytet Jagielloński dublet zdobył tylko raz. Było to w 2015 roku, kiedy wygrał AMP'y i jednocześnie ligę. - To było już dawno temu i czas najwyższy to powtórzyć - uśmiecha się Ania.

W najbliższy weekend (22-24 lutego) Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu odbędą się w Opolu. - Będziemy bronić złotego medalu wywalczonego rok wcześniej podczas finałów rozgrywanych w Warszawie - przypomina 22-letnia zawodniczka. Z kolei tydzień później (2-3 marca) odbędzie się Final Four Ekstraligi futsalu. Jego gospodarzem będzie właśnie UJ. W poprzednim sezonie Jagiellonki w lidze zajęły niezadowalające je 3. miejsce. - Nie jesteśmy gościnę. W styczniu wygrałyśmy odbywający się w Krakowie turniej półfinałowy AMP'ów, a dwa lata temu w ligowym Final Four również rozgrywanym w Krakowie zdobyłyśmy mistrzostwo Polski. Musimy podtrzymać krakowską passę - mówi.

Anna Zapała w AZS UJ Kraków gra od połowy 2011 roku. Jej przygoda z piłką nożną zaczęła się w klubie Topór Aleksandrowice. Następnie była związana z Kmitą Zabierzów i Victorią Gaj. W 2013 roku razem z reprezentacją Polski U17 zdobyła pamiętny złoty medal na Mistrzostwach Europy. Z krakowskim UJ trzykrotnie wygrała Ekstraligę futsal zdobywając mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski. W tym roku razem z zespołem chce poprawić oba wyniki.