Trzeci finał i pierwszy medal?

- Chcemy w końcu zdobyć ten medal - mówi z wyczekaniem Julia Basta z Wandy Słomniczanki Słomniki.

W weekend 2-3 marca w Krakowie odbędzie się turniej finałowy Ekstraligi futsalu. Do Final Four zakwalifikował się AZS UAM Poznań, AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek i Wanda Słomniczanka Słomniki. Zespół Wandy w Final Four zagra trzeci raz z rzędu. Rok i dwa lata temu zajął w nim pechowe - bo ostatnie 4. miejsce. Czy przysłowie "do trzech razy sztuka" sprawdzi się teraz w przypadku Słomnik i zdobędą one wreszcie swój pierwszy medal w futsalowej lidze?

- W dwóch poprzednich sezonach futsalowej ligi uzyskałyśmy awans do najlepszej czwórki, ale w turnieju finałowym niestety przegrywałyśmy zarówno mecz półfinałowy, a później mecz o brązowy medal - przypomina Julia Basta. - Myślę, że mamy już więcej doświadczenia niż w latach ubiegłych, a co więcej sądzę również, że w tym roku w końcu troszkę dopiszę nam szczęście i staniemy wreszcie na podium Ekstraligi futsalu. Bardzo nam na tym zależy, musimy w końcu wygrać - uśmiecha się Basta.

Rywalem futsalistek Wandy w sobotnim meczu półfinałowym będzie jej lokalny rywal AZS UJ Kraków. - Chcemy zdobyć w tym roku medal, ale nie koniecznie ma być on brązowy - mówi przekornie Julia, sygnalizując tym samym, jej zespół nie boi się faworyzowanego Uniwersytetu Jagiellońskiego ani żadnego z pozostałych rywali. W przypadku wygranej bądź przegranej następnego dnia Słomniki zagrają w meczu o złoto bądź brąz z Rolnikiem Głogówek albo AZS UAM Poznań. Mecze będą się odbywać w Hali Sportowej Orła Piaski Wielkie.

Choć Julia Basta ma dopiero siedemnaście lat to będzie to dla niej już trzeci Final Four. To obok bramkarki Anny Król i niezwykle doświadczonej Agnieszki Karcz jedna z nielicznych zawodniczek Słomniczanki z takim stażem w drużynie. - Ostatnio otrzymałam powołanie do futsalowej reprezentacji Polski na towarzyski dwumecz z Białorusią, który odbędzie się parę dni po Final Four. Mam nadzieję, że na kadrę pojadę jako zawodniczka mistrzowskiej drużyny bądź chociaż medalisty ligi - życzy sobie.

Oprócz gry w Ekstralidze futsalu Julia Basta reprezentuje także barwy Wandy Kraków grającej w I lidze kobiet na zielonym boisku.

Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Marcin.biz