Hiszpania ograna 3:0!

Polska sensacyjne wygrała na Algarve Cup z wyżej notowaną Hiszpanią. Wygrana wizerunkowa i mentalna.


01.03.2019, mecz towarzyski
Hiszpania - Polska 0:3
Dudek, Balcerzak, Pajor

Polska: Kiedrzynek - Mesjasz, Dudek, Sikora, CHudzik (46 Wiankowska), Grzywińska, Balcerzak (61 Zdunek), Grabowska (69 Jaszek), Winczo (46 Daleszczyk), Kamczyk (46 Zawistowska), Pajor (69 Matuschewski)

Niesamowicie dobrze reprezentacja Polski rozpoczęła swój udział w towarzyskim turnieju Algarve Cup rozgrywanym w Portugalii. Polki w swoim pierwszym meczu wygrały z Hiszpanią 3:0. Już do przerwy podopieczne selekcjonera Miłosza Stępińskiego prowadziły 2:0.

Hiszpania w rankingu FIFA jest sklasyfikowana na 12. miejscu, a Polska na 34 pozycji. Dla Polek był to pierwszy turniejowy mecz, a dla Hiszpanek drugi, bo wcześniej wygrały z Holandią 2:0. Od początku Polska do tego meczu przystąpiła w swoim najsilniejszym składzie, natomiast tego samego nie można powiedzieć o naszych rywalkach. Zwycięstwo Polek - sensacyjne  - idzie w świat i oby pomogło uwierzyć naszej reprezentacji, że jest w stanie wygrywać z przedstawicielami Europy Zachodniej. Koniecznie trzeba przypomnieć, że Hiszpania to potęga w młodzieżowym futbolu i uczestnik seniorskich Mistrzostw Świata, które odbędą się w tym roku.

W poniedziałek nasza reprezentacja zagra z aktualnymi mistrzyniami Europy - Holandią, natomiast w środę rozegra ostatni mecz turnieju - będzie to spotkanie o konkretne miejsce z jednym z dziewięciu zespołów grających w innych grupach. Łącznie w Algarve Cup bierze udział 12 reprezentacji. To najbardziej prestiżowy turniej towarzyski w Europie. Polska pojechała na niego jako rankingowo najniżej notowany uczestnik i dzięki temu ma szansę mentalnie wygrać najwięcej ze wszystkich, już zresztą sporo wygrała.