Polki w finale Algarve Cup!

Po zwycięstwie nad Hiszpanią teraz Polki pokonały Holandię i zagrają w finale prestiżowego Algarve Cup.

04.03.2019, mecz towarzyski
Holandia - Polska 0:1
Winczo

Polska: Szymańska - Sikora (62 Olejniczak), Mesjasz, Dudek, Chudzik, Grzywińska, Balcerzak (46 Daleszczyk), Kamczyk (62 Matuschewski), Grabowska (46 Zawistowska), Winczo (77 Zdunek), Pajor (75 Jaszek)

W swoim drugim meczu reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Holandią - aktualnymi mistrzyniami Europy  i tym samym zakwalifikowała się do meczu finałowego towarzyskiego turnieju Algarve Cup rozgrywanego w Portugalii. Wcześniej podopieczne selekcjonera Miłosza Stępińskiego wygrały z Hiszpanią 3:0. Holenderki od 39. minuty grały w "10" po czerwonej kartce dla jednej ze swoich zawodniczek. Polki przewagę wykorzystały. Gola na wagę zwycięstwa strzeliła w 42. minucie Agnieszka Winczo.

Finał Algarve Cup odbędzie się w środę. Rywalem Polski będzie Norwegia. Dojście Polek do finału tego najbardziej prestiżowego turnieju towarzyskiego w Europie to najlepszy wynik seniorskiej kadry w historii jej towarzyskich gier. Można mówić o sukcesie.

Wygranie z Hiszpanią i teraz z Holandią to wielka niespodzianka. Trzeba jednak pamiętać, że mecze towarzyskie mają to do siebie, że czasem reprezentacje przystępują do nich w nieco rezerwowych składach i tak też było w tych przypadkach. Holandia dziś w wyjściowej "11" miała np. trzy piłkarki dopiero debiutujące w kadrze seniorek. Wygrywając jednak z zespołami, które w rankingu FIFA są trzykrotnie wyżej sklasyfikowane od nas to niezależnie jak bardzo ich skład był testowy to i tak jest to dla nas bardzo dobrym wynikiem.