Miesiąc do meczu z Włoszkami

Za cztery tygodnie reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z Włoszkami. Spotkanie odbędzie się na Arenie Lublin.


Niespełna za miesiąc,  w piątek 5 kwietnia reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozegra mecz towarzyski z Włoszkami. Spotkanie odbędzie się na Arenie Lublin. Jest to obiekt, który może pomieścić 15 tysięczną publiczność. Kibicom udostępnione zostaną główne sektory stadionu. Pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 18:00.

Będzie to pierwszy mecz seniorskiej reprezentacji Polski kobiet, który zostanie rozegrany w stolicy województwa lubelskiego. Reprezentację prowadzoną przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego do Lublina ściągnął Zbigniew Bartnik, przewodniczący centralnej Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN i jednocześnie prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Włoszki to rywal znacznie wyżej notowany od Polek. Aktualnie nasze rywalki zajmują 16. miejsce w rankingu FIFA, a więc o osiemnaście miejsc wyprzedzają Polskę. Niebawem będzie jednak nowe notowanie rankingu i sytuacja przed meczem może się minimalnie zmienić.

Dla Polek będzie to dopiero czwarty mecz w tym roku. Wcześniej podczas Algarve Cup w Portugalii biało-czerwone wygrały z Hiszpanią (3:0) i Holandią (1:0) oraz przegrały z Norwegią (0:3). Z kolei Włochy w 2019 roku wygrały już z Chile (2:1), Walią (2:0), Meksykiem (5:0), Węgrami (3:0), Tajlandią (4:1) i w finale turnieju towarzyskiego na Cyprze uległy po serii rzutów karnych Korei Północnej.

Ostatni raz Polki z Włoszkami grały w 2012 roku. Wówczas to pechowo przegrały w eliminacjach Mistrzostw Europy po golu straconym w 86. minucie. W tym roku Włochy zagrają w turnieju finałowym Mistrzostw Świata, który latem odbędzie się we Francji. Piłkarkami włoskich klubów są reprezentantki Aleksandra Sikora (Juventus) i  Katarzyna Daleszczyk (Sassuolo).

Na mecz Polska - Włochy bilety będą kosztowały 10 i 5 złotych. Można je nabywać w biurze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, w kasach stadionu w dniu meczu bądź samodzielnie kupić przez internet i wydrukować przez stronę bilety.lzpn.pl