Gec ze złotem i tytułem MVP

- Wiedziałam, że mamy duże szanse na medal, ale nie sądziłam, że będzie to złoto - przyznaje mistrzyni Karolina Gec.

W weekend w Warszawie odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U14 w futsalu. O mistrzostwo kraju rywalizowało dwanaście zespołów z całego kraju. Złoty medal zdobyła Wierzbowianka Wierzbno, która w meczu finałowym pokonała Pogoń Tczew. Wierzbowianka zdobyła złoty medal, a dodatkowo wyróżniona została Karolina Gec, która została uznana za najlepszą zawodniczkę tegorocznych mistrzostw i jednocześnie otrzymała również statuetkę dla królowej strzelczyń MMP U14. Medal o złotym kolorze i dwie statuetki. Koniecznie trzeba pogratulować.

- Jadąc na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U14 uważałam, że mamy duże szanse na zdobycie medalu - przyznaje Karolina Gec, MVP mistrzostw i dodaje: nie sądziłam jednak, że będzie to złoto. Myślę, że nikt nie sądził, że to właśnie Wierzbowianka wygra. Już w tamtym roku grając jako Bronowianka Kraków z kilkoma dziewczynami wywalczyłyśmy 2. miejsce na U14, dlatego też w tym roku byłyśmy bardzo zmotywowane aby wygrać, gdyż pozostał ogromny niedosyt po poprzednim turnieju. Udało się wejść na mistrzowski tron. Bardzo się z tego cieszymy - mówi z uśmiechem niespełna piętnastoletnia zawodniczka.

Ten sezon halowy dla Wierzbowianki i Karoliny Gec był niezwykle udany i to nie tylko, ze względu na złoto w MMP U14. Zawodniczki z Małopolski wygrały południową grupę I ligi futsalu i zapewniły sobie miejsce w futsalowej Ekstralidze na przyszły sezon. - Chyba nikt nie spodziewał się, aż tak ogromnego sukcesu. Myślę, że nie udałoby się nam to gdyby nie ciężka praca, włożony trud oraz determinacja. W Wierzbowiance panowała wspaniała atmosfera i każdy wspierał się wzajemnie, byliśmy jedną rodziną. To dzięki temu udało nam się osiągnąć sukces - podkreśla Karolina. Wierzbowianka w nowym sezonie będzie mogła zagrać w Ekstralidze futsalu w której grają już dwa inne małopolskie zespoły: AZS UJ Kraków i Wanda Słomniczanka Słomniki.

Zespół Wierzbowianki, który zdobył złoto w futsalowych mistrzostwach U14 oraz ten, który awansował do Ekstraligi futsalu jest złożony w głównej mierze z zawodniczek trzecioligowego klubu Bronowianka Kraków. To właśnie w barwach Bronowianki teraz Gec razem ze swoimi koleżankami zagra w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagrać w rundzie finałowej. Już zaczęliśmy przygotowania, aby pokazać się z jak najlepszej strony w pierwszym meczu grupowym, który 13 marca zagramy z u siebie AZS PSW Biała Podlaska - zapewnia.

Karolina Gec jest wychowanką Bronowianki Kraków i trenera Andrzeja Żądło. Zimą grała w futsalu natomiast jesienią razem z Bronowianką grała w małopolskiej III lidze kobiet, rywalizowała razem z chłopkami w lidze trampkarzy, otrzymywała powołania do reprezentacji Małopolski juniorek i kadry narodowej U15, a także brała udział w wojewódzkich eliminacjach MLJM U16. - Za to, że mogę grać w piłkę i osiągać w niej sukcesy chciałabym podziękować trenerom, dziewczynom a przede wszystkim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają w tym co robię - kończy młodzieżowa reprezentantka Polski z Krakowa.