Sztorm wycofany z I ligi

Zespół, który od miesięcy dryfował ku upadkowi został wycofany z ligi. I liga bez Sztormu AWFiS Gdańsk.

Niestety. To jedna z najsmutniejszych informacji zimowego okresu w kobiecej piłce nożnej. Sztorm AWFiS Gdańsk, który jeszcze dwa lata temu grał w Ekstralidze kobiet teraz podjął ostateczną decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji w I lidze kobiet. Drużyna piłkarek Sztormu będzie grała tylko w pomorskiej III lidze.

Sztorm AWFiS Gdańsk przez lata był ostoją piłkarstwa kobiecego w Trójmieście. Klub najpierw grał pod nazwą Sztorm Gdynia, a parę lat temu przeniósł się do Gdańska. Zdobywał liczne medale w rywalizacji juniorek i z tego słynął. Przez dwa sezony w latach 2015-2017 grał w Ekstralidze. Po spadku z elity drużyna personalnie zaczęła się rozpadać.

W rundzie jesiennej Sztorm przegrał wszystkie jedenaście meczów grając praktycznie samymi juniorkami. Oddał jeden mecz walkowerem. Teraz drużyna Sztormu została oficjalnie wycofana z północnej grupy I ligi. Wcześniej z tej ligi wycofała się także Kotwica Kórnik, a więc z północnej I ligi w tym sezonie nikt nie spadnie - tak samo jak rok temu.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku rozpadła się również Checz Gdynia, która pierwszy raz od 40-lat nie zgłosiła się do gry w żadnej seniorskiej lidze. Obecnie w Trójmieście funkcjonuje Akademia Piłkarska LG Gdańsk grająca drugi sezon w I lidze kobiet oraz stowarzyszenie Biało-Zielone Gdańsk występujące w II lidze.